25 izgubljenih žog in poraz po podaljšku Olimpije
Objavljeno Oct 19, 2018
Ljubljanska Petrol Olimpija je bila v tekmi 4. kola Lige ABA na gostovanju v Sremski Mitrovici v ključnih trenutkih premalo zbrana in zabeležila drugi poraz. Mega Bemax je bila boljša z 81:77, za zmaje pa je bilo usodnih kar 24 izgubljenih žog. Liga ABA, 4. kolo, 19.10. Mega Bemax - Petrol Olimpija 81:77 (20:18, 19:30, 17:15, 18:11) (7:3) (Mišković 18, Bitadze 17; Lapornik 19 + 5 skokov, Mesiček 15) Košarkarji Petrola Olimpije so odlično zaključili prvi polčas in na krilih Mihe Lapornika, ki je v prvem delu srečanja domačinom nasul kar 5 trojk, prvih 20 minut dobili z 9 točkami razlike (39:48). Tudi v tretji četrtini so Ljubljančani z izjemo Scotta Reynoldsa delovali razpoloženo in prednost je nekajkrat znašala že tudi 13 točk. Domačini so priključek ujeli s trojko Kostje Mushidija za 59:63 takoj na začetku zadnje četrtine, v kateri so Ljubljančani zgrešili tudi zelo pomembne štiri proste mete. Varovanci Zorana Martića so bili tako v zaključku rednega dela tekme primorani braniti napad Mege Bemax za zmago in bili uspešni. Dobro jim je nato kazalo tudi v podaljšku, ko so po zadetem prostem metu Blaža Mesička povedli s 3 točkami prednosti (74:77), a kaj, ko nato vse do konca žoga ni več želela skozi obroč in zmaga je ostala doma 20.10. Krka - Partizan (17.00) Crvena Zvezda - Igokea (21.00) 21.10. Zadar - Mornar Bar (17.00) Cibona - Cedevita (19.00) 22.10. Budućnost VOLI - FMP (18.00)