CSKA še naprej neporažen, Barcelona in Baskonia prepričljivi
Objavljeno Nov 01, 2018
Derbi 5. kroga Evrolige med CSKA-jem in Olympiacosom je z 69:65 pripadel Moskovčanom, ki ob Realu ostajajo edina neporažena ekipa v letošnji evroligaški sezoni. Baskonia je na domačem terenu povsem nadigrala Darussafako, Barcelona pa je po zaslugi odlične tretje četrtine ugnala Maccabi. Jutri na teren še Alen Omić, Klemen Prepelič in Anthony Randolph. Olympiacos je v obračun v Moskvi pričel odlično in predvsem po zaslugi odlične igre v obrambi v 16. minuti povedel že z 9 točkami prednosti (18:27). Po minuti odmora Dimitrisa Itoudisa so njegovi varovanci začeli igrati precej bolje in v naslednjih 10 minutah z delnim izidom 32:14 prišli do vodstva s 50:41. Grki so v zadnji četrtini rezultat dvakrat še uspeli izenačiti (61:61 in 63:63), nato pa sta domačinom zmago s črte prostih metov zagotovila Will Clyburn in Cory Higgins. Ob CSKA-ju še naprej neporažen ostaja tudi Fenerbahče, ki pa se je z Bayernom Dejana Radonjića opravil težje od pričakovanj. Še minuto in 40 sekund pred koncem so Turki vodili le za točko (81:80), za mirnejši zaključek pa sta s trojko in uspešnim metom za dve točki poskrbela Marko Gudurić in Jan Vesely. Rezultatsko precej manj zanimiva tekma se je odvijala v Baskoniji, kjer so bili košarkarji Darussafake domačinom kos le v prvi četrtini, nato pa bili v popolnoma podrejenem položaju. Do navidez lahke zmage so se prebili tudi košarkarji Barcelone, ki so proti Maccabiju na glavni odmor odšli s točko prednosti (34:33), nato pa v tretji četrtini Izraelcem dopustili le 7 točk. Jaka Blažič se v 6 minutah ni vpisal med strelce, Kevin Pangos pa je tekmo končal pri 7 točkah in 6 podajah. Evroliga, 5. kolo, 1.11. CSKA - Olympiacos 69:65 (13:15, 18:20, 21:9, 17:21) (Rodriguez 20, Clyburn 17 + 9 skokov; Spanoulis 16 + 6 podaj, Printezis 14) KIROLBET Baskonia - Darussafaka Tefken 82:56 (16:16, 22:14, 26:11, 18:15) (Shengelia 13 + 6 skokov, Hilliard 12; Savas (5 skokov) in Eric (6 skokov) po 12) Fenerbahče - FC Bayern 88:84 (28:26, 23:22, 14:17, 23:19) (Datome 19, Vesely 16 + 5 skokov; Booker 15 + 7 skokov, Lučić 13) FC Barcelona Lassa - Maccabi FOX 74:58 (18:12, 16:21, 25:7, 15:18) (Claver 14 + 7 skokov, Kuric 13; Caloiaro 11, O'Bryant 10 + 6 skokov) 2.11. Khimki - Herbalife Gran Canaria (18.00) Budućnost VOLI - Panahtinaikos (19.00) Žalgiris - Real Madrid (19.00) AX Armani Exchange Olimpia - Anadolu Efes (20.45) Slovenci v Evroligi Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) - 6 minut, brez točke (0/2 za tri točke), 1 skok (v obrambi), 1 izgubljena žoga; indeks -2. Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) - 26 minut, 7 točk (2/5 za dve točki, 1/4 za tri točke), 1 skok (v obrambi), 6 podaj, 1 pridobljena žoga, 3 izgubljene žoge, 2 osebni napaki, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 5. Alen Omić (Budućnost VOLI) Klemen Prepelič (Real Madrid) Anthony Randolph (Real Madrid)