POLJSKA: Filipovski na kolena spravil vodilnega
Objavljeno Jan 13, 2015
15. kolo državnega prvenstva Poljske je prineslo derbi ene najbolj vročih ekip lige Zielone Gore, vodi jo Sašo Filipovski, in vodilnega Turowa, ki je nastopal tudi v Evroligi. Domačini so slavili s z 78:70 in tako Turowu prizadejali šele drugi poraz v sezoni, sami pa zabeležili osmo zmago v nizu.
Filipovski je moštvo Zielone Gore povsem preporodil in od svojega prihoda na klop z izjemo ene dobil prav vse tekme državnega prvenstva, za las je ostal brez napredovanja v Eurocupu. Ameriški "play" bo ostal Tokrat so domači uprizorili veliki preobrat, kajti po prvi in drugi četrtini je njihov deficit znašal 11 točk, izid pa so v svojo korist obrnili v zadnjih 10 minutah, ko so bili boljši z delnim rezultatom 24:8. Blestela sta organizatorja igre Lukasz Koszarek (19) in Russell Robinson (14), s katerim je klub ravno danes podaljšal pogodbo do konca sezone. Poljsko prvenstvo, 15. kolo Nedelja, 11. januar: STELMET ZIELONA GORA - Turow 78:70 (Koszarek 19, Robinson 14; Collins 22) Lestvica: 1. Turow (13/2), 2. Stelmet Zielona Gora (12/3), 3. Koszalin (11/3), ...