2. SKL: Hrastnik presenetil Parklje, Podčetrtku zmaga v Črnomlju, Mesičkovih 31
Objavljeno Jan 25, 2015
V 2. SKL je končano 12. kolo, ki so ga zaznamovale tri zelo zanimive tekme. Hrastnik je na domačem parketu z 80:76 premagal Parklje, ECE Celje je v zadnjih minutah strlo odpor Triglav EGP (79:74), Terme Olimia Podčetrtek pa so v zadnjih sekundah odločile tekmo proti Kolpi Črnomelj (80:78). [caption id="attachment_5263" align="aligncenter" width="531"]foto: wikipedia foto: wikipedia[/caption]

Plama Pur je v Domžalah hitro povedla z desetimi točkami naskoka (16:6), a se je Vzajemci Lastovka na začetku druge četrtine vrnila v igro. Drugi polčas so Domžalčani začeli z delnim izidom 17:6 in se po polovici igre v tretji četrtini odlepili na 57:42. Pred zadnjo četrtino je bil rezultat že 72:46 v korist Lastovke, ki je visoko prednost obdržala do konca in zmagala s 30 točkami razlike (86:56).

Slovan si je v Ljubljani na tekmi proti Ajdovščini že po prvem polčasu priigral 15 točk naskoka (48:33), v tretji četrtini pa je semafor kazal že 19 točk razlike (56:37). Ajdovci so se kljub temu pred zaključkom četrtine uspeli približati na -12, a so se Ljubljančani v zadnji četrtini znova oddaljili in na koncu zmagali z 89:64.

V Hrastniku so si Parklji v prvi četrtini priigrali osem točk naskoka, do konca prvega polčasa pa je razlika znašala 12 točk (43:31). Toda v drugem polčasu so se zbudili Hrastničani - do konca tretje četrtine so zaostanek zmanjšali na pet točk, v zadnji četrtini pa z delnim izidom 17:3 prišli do vodstva z 72:63. Parkljem se je kljub temu uspelo dve minuti pred koncem približati na točko zaostanka (73:74), a je Blaž Lobe Hrastnik znova nekoliko oddaljil in pred zadnjo minuto so ekipi ločevale le tri točke (76:73). Matic Urbas je Ljubljančane 32 sekund pred koncem znova približal, toda Tadej Tušek je na drugi strani zadel oba prosta meta. Do konca tekme se Parkljem ni več uspelo približati na manj kot dve točki razlike, Klemen Požin pa je 17 sekund pred iztekom igralnega časa z dvema prostima metoma potrdil zmago Hrastnika z 80:76.

Tekma v Celju se je odvijala po notah domače ekipe do zadnje četrtine, ki jo je Triglav Elektro gorenjska prodaja začela z delnim izidom 15:4 in prevzela vodstvo (70:66). Po košu Djendrima Hajdaraja za priključek Celjanov, ekipe kar tri minute nista dosegli koša, strelski post pa so hitreje prekinili Kranjčani. Kljub temu je ECE Celje minuto in pol pred koncem rezultat poravnalo na 74, po prostem metu Lovra Fižuleta pa tudi prevzelo vodstvo in v zadnjo minuto krenilo s prednostjo ene točke. Primož Brolih in Fižuleto sta v zadnje pol minute tekme le še potrdila zmago Celjanov z 79:74.

LTH Castings v Škofji Loki Litiji ni dopustil, da pripravi presenečenje. Po prvi četrtini je še kazalo, da se bodo Litijani Gorenjcem upirali, a so Škofjeločani drugo četrtino dobili s 16 točkami razlike, rezultat obrnili v svojo korist in visoko razliko zadržali do konca tekme, ki so jo dobili s 85:63.

V Črnomlju si je domača Kolpa že v prvih desetih minutah igre priigrala osem točk naskoka, na glavni odmor pa odšla s prednostjo šestih točk. Toda v drugem polčasu so se igralci Term Olimie Podčetrtek zbudili in še pred zadnjo četrtino ujeli priključek. V zadnjih pet minut tekme sta moštvi krenili poravnani na 68. Prvi so udarili Črnomeljčani in povedli s 75:72, a so se Štajerci vrnili v igro in dve minuti pred koncem rezultat izenačili. Po dveh prostih metih Nejca Zupana je Kolpa še povedla s 77:75, nato pa je Aljoša Remus s štirimi zaporednimi točkami rezultat obrnil v korist Term Olimie. Domen Janc je Črnomeljčane še približal na 78:79, a je tekmo odločil Rene Žvan, ki je zadel enega od dveh prostih metov, za končnih 80:78.

2. SKL, 12. kolo

Sobota, 24. januar: VZAJEMCI LASTOVKA - Plama Pur 86:56 (14:20, 26:16, 32:10, 14:10) (Mihalič in Alispahič po 20, Marolt 15; Zalar 17, Srebovt 13)

SLOVAN - Ajdovščina  89:64 (20:12, 28:21, 19:18, 22:13) (Kokol 17, Sirnik 15; Velikonja Grbac 13, Rebec in Magušar po 10)

HRASTNIK - Parklji 80:76 (13:21, 18:22, 24:17, 25:16) (Urbančič 19, Lobe 15; Radanovič 15, Urbas 14)

ECE CELJE - Triglav EGP 79:74 (20:19, 23:18, 19:18, 17:19) (Gobec (9 skokov) in Hajdaraj po 14, Brolih in Babič po 13; Bešter 23, Rotar 18)

LTH CASTING - Litija 85:63 (18:26, 29:13, 22:13, 16:11) (Mesiček 31, Čajič 13; Ovnik 22, Gorjanc 14)

Kolpa Črnomelj - TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:80 (22:14, 15:17, 22:28, 19:21) (Cerkovnik 23 in 14 skokov, Mežan 16; Žvan 17, Remus in Kavgič (9 skokov) po 16)

LESTVICA: 1. LTH Casting (10/2), 2. Terme Olimia Podčetrtek (10/2), Vzajemci Lastovka (10/2), ...