2. SKL: Škofjeločani sami na vrhu lestvice
Objavljeno Mar 22, 2015
18. kolo v 2. SKL je prineslo dramatično tekmo v Kranju, ki je poskrbela tudi za novega vodilnega na vrhu drugoligaške razpredelnice! Triglav Elektro gorenjska prodaja je s 84:83 premagala Terme Olimia Podčetrtek, za zmago pa je poskrbel Nejc Martinčič, ki je ohranil mirne živce na črti prostih metov. LTH Castings je v Hrastniku v drugem polčasu strl odpor domačih, slavil zmago s 96:75, in je zdaj sam na vrhu 2. SKL.
[caption id="attachment_5263" align="aligncenter" width="531"]foto: wikipedia foto: wikipedia[/caption]

V Kranju je moštvo iz Podčetrtka tekmo zelo dobro začelo, v drugi četrtini pa je Triglav Elektro gorenjska prodaja prevzela nadzor nad igro in z odličnim drugim delom rezultat obrnila v svojo korist. Na samem začetku drugega polčasa je semafor kazal že 47:37 v korist domačih, nato pa so se gostje iz Podčetrtka zbudili. Z delnim izidom 14:3 so najprej povedli (51:50), Triglavani so nekaj trenutkov kasneje še prešli v vodstvo, konec tretje četrtine pa je pripadel Štajercem, ki so pred odločilnimi desetimi minutami vodili za osem (68:60).

Zadnji del igre so bolje začeli Gorenjci - po šestih minutah in nizu 15:6, so Kranjčani vodili s 75:74. Ekipi sta se naslednjih nekaj minut izmenjevali v vodstvu, nato pa je minuto in pol pred koncem Tjaž Rotar s trojko povedel Triglav EGP do vodstva z 80:78. Toda na drugi strani je bil uspešen Rene Žvan, ki je rezultat poravnal na 80. Takoj v naslednjem napadu je Matej Luznar Gorenjce znova povedel v vodstvo, a je imel Aljoša Remus pripravljen odgovor. 15 sekund pred koncem je imel Adin Kavgič priložnost, da z dvema prostima metoma Terme Olimia vrne v vodstvo, a je oba zgrešil, na drugi strani pa je bil devet sekund pred koncem z dvema prostima metoma uspešen Nejc Martinčič, ki je poskrbel za vodstvo Triglava s 84:82. Kavgič se je pet sekund kasneje nekoliko odkupil, zadel je enega od dveh prostih metov, in Terme Olimia približal na 83:84, po skoku v napadu Iztoka Kočevarja, pa so gostje zapravili zadnji napad. Triglav Elektro gorenjska prodaja je tako na koncu zmagala s 84:83.

V Hrastniku pa nadvse podobna zgodba, a s povsem drugačnim zaključkom. Favorizirani LTH Castings je v prvi četrtini povedel, v drugi pa so domači prevzeli pobudo na igrišču. Rezultat je bil še pet minut pred koncem tretje četrtine tako poravnan na 55, nato pa so se Škofjeločani oddaljili z nizom 13:5 in pred zadnjo četrtino prav tako, kot Terme Olimia Podčetrtek v Kranju, vodili z 68:60. V nadaljevanju tekme se Hrastničanom ni več uspelo resneje približati LTH-ju, ki je slavil visoko zmago, 75:96 Zadnjih 15 minut tekme so tako Gorenjci dobili s kar 41:20.

Lastovka je na domačem parketu že v prvi četrtini Litijanom pokazala, da se bodo morali za zmago močno potruditi. Naskok domačih je tako že po prvi četrtini znašal +13, in čeprav se je Litija v nadaljevanju približala, so Domžalčani sredi tretje četrtine povedli že z 18 točkami razlike (60:42). Toda gostje se niso predali in manj kot pet minut pred koncem so po delnem izidu 22:9, zaostanek zmanjšali le na pet točk (64:69), a so se igralci Lastovke zbrali, tekmo mirno zaključili in zmagali z 78:68.

Na ljubljanski Ježici na tekmi med Parklji in Ajdovščino, so domačini, po izenačenem prvem polčasu, šele v drugem polčasu strli odpor Ajdovcev. Pred zadnjo četrtino so Parklji vodili s šestimi točkami naskoka (70:64), v zadnjem delu igre pa je njihova prednost hitro narasla na dvomestno število, na koncu tekme pa je semafor kazal 91:79 v korist ljubljanske ekipe.

V Ilirski Bistrici si je Kolpa iz Črnomlja po prvem polčasu sicer priigrala tri točke prednosti, a je Plama Pur drugi polčas začela z delnim izidom 28:5 in po 13 minutah igre v drugem polčasu vodila s 57:37 in tekma je bila odločena. Na koncu je Plama Pur slavila zmago s kar 28 točkami razlike (73:45), v drugem polčasu pa je Kolpi dopustila, da je dosegla le 13 točk!

Na dvoboju ECE Celja in Slovana so Ljubljančani po prvi četrtini vodili z desetimi točkami naskoka, toda domačini so v nadaljevanju zaigrali bolje in se v tretji četrtini zelo približali. Toda Slovan je tekmo bolje zaključil in zadnjo četrtino začel z nizom 18:3, s katerim je pobegnil na dvajset točk razlike, do konca tekme pa le še zvišal naskok in zmagal s 84:63.

2. SKL, 18. kolo

Sobota, 21. marec: TRIGLAV EGP - Terme Olimia Podčetrtek 84:83 (14:22, 30:15, 16:31, 24:15) (Martinčič 19, Rotar in Jakobčič po 18; Štruc 22, Remus 17)

VZAJEMCI LASTOVKA - Litija 78:68 (30:17, 14:16, 19:17, 15:18) (Alispahić 28, Pušič 13; Germ in Ovnik  po 17)

PARKLJI - Ajdovščina 91:79 (18:23, 25:20, 27:21, 21:15) (Rogelja 24, Kobal 20; Rebec 16, Snoj 15)

Hrastnik - LTH CASTINGS 75:96 (20:24, 24:19, 16:25, 15:28) (Durnik 17, Urbančič in Požin po 10; Mesiček 26 in 9 podaj, Podvršnik 17)

PLAMA PUR - Kolpa Črnomelj 73:45 (17:16, 12:16, 19:5, 25:8) (Srebovt 27 in 10 skokov, Zalar 13; Zupan 11 , Mežan in Cerkovnik po 9)

Ece Celje - SLOVAN 63:84 (19:29, 18:17, 16:19, 10:19) (Gobec 14 , Babič 11; Bošnjak  in Varagič in 9 skokov po 23)

LESTVICA: 1. LTH Casting (15/3), 2. Terme Olimia Podčetrtek (14/4), 3. Vzajemci Lastovka (12/6) ...