Celjanke prve finalistke državnega prvenstva
Objavljeno Apr 03, 2015
Košarkarice Athlete Celja so prve finalistke letošnjega državnega prvenstva za ženske, po tem ko so tudi na drugi tekmi visoko (91:49) odpravile Mariborčanke. Štajerke zdaj čakajo na nasprotnice, v drugi seriji z 1:0 vodi Triglav.

Tekma v štajerski prestolnici se je razpletla po pričakovanjih, čeprav so Mariborčanke tokrat (na prvi tekmi so že v 14. minuti zaostajale za 20 točk – 37:17) tekmicam nudile precej boljši odpor. Celjanke so uspele nasprotnicam uiti šele v zadnji minuti prvega polčasa. Z nekoliko bolj tesno in hitro obrambo so mlajše mariborske igralke prisilile nekaj zaporednih izgubljenih žog, se z nizom 9:0 povzpele na +13 (23:36), v drugem polčasu pa prestavile še v prestavo višje in se razveselile 18. zaporedne, skupno pa 19. uvrstitve v finale članskega državnega prvenstva.

V njem se bodo izbranke Damirja Grgiča, ki bodo iskale pot do 11. naslova in s tem najtrofejnejše ekipe v Sloveniji (10 naslovov ima tudi ljubljanska Ježica), pomerile z zmagovalkami drugega polfinalnega para med grosupeljskim Grosbasketom in kranjskim Triglavom. Na prvi tekmi so bile z 59:54 boljše Gorenjke. Druga tekma bo na Dolenjskem na sporedu to soboto ob 18. uri.

"Čestitke našim igralkam za uvrstitev v finale, Mariborčankam pa za prikazano v polfinalu. S predstavo v prvem polčasu ne morem biti preveč zadovoljen, medtem ko nam je v drugem polčasu igra stekla in smo zasluženo dosegli visoko zmago. Sedaj sta pred nami dva prosta dneva, nato pa se bomo s polno vnemo pripravili na nasprotnice v finalu. Tam nas zanima le naslov prvaka. Od tega ne odstopamo, obenem pa komaj čakamo, da se vse skupaj začne," je po napredovanju v finale dejal celjski trener Damir Grgič.

Ob drugi zmagi Celjank sta bili v zasedbi aktualnih prvakinj najbolj uspešni Eva Lisec (20 točk, 12 skokov) ter Maja Erkić (18 točk, 5 skokov, 6 podaj), medtem ko je za domačo ekipo Ela Stergar, ki je na prvi tekmi v Celju manjkala zaradi šolskih obveznosti, dosegla 15 točk.

Finalni niz se bo začel v soboto, 11. aprila. Preostali termini finalnega niza, v katerem bosta ekipi igrali na tri zmage, so 13., 15., 18. in 20. april.

1. SKL za ženske, polfinale 2. tekma, 3. april: Maribor - ATHLETE CELJE 49:91 (13:13, 12:25, 12:22, 12:31) /0:2/ (Stergar 15, Drozg 12; Lisec 20 in 12 skokov, Erkić 18) Sobota, 4. april: Grosbasket – Triglav (18:00) /0:1/ // - izid v zmagah, igrajo na dve dobljeni tekmi