2. SKL: Kar dve ekipi suspendirani, Kolpa po dveh podaljških
Objavljeno Apr 12, 2015
V 2. SKL po 20. kolu stanje na vrhu lestvice ostaja nespremenjeno. Tako LTH Castings, kot tudi Terme Olimia Podčetrtek, sta zabeležili novi zmagi. V Črnomlju je domača Kolpa po dveh podaljških premagala Parklje. Zanimivo je bilo tudi v Celju, kjer je bilo ECE Celje po velikem preobratu v končnici boljše od Hrastnika.

Dvoboj v Črnomlju, med domačo Kolpo in gostujočimi Parklji, je bil odločen šele po dveh podaljških! Kolpa je v tretji četrtini vodila že s 17 točkami razlike (49:32), nato pa so Ljubljančani poskrbeli za popoln preobrat, in v naslednjih devetih minutah tekme z delnim izidom 24:6 rezultat preobrnili v svojo korist in pet minut pred koncem tekme povedli s 56:55. Izid je bil nato v zadnjih petih minutah kar štirikrat izenačen, za zadnje izenačenje na 67, pa je minuto pred koncem pokrbel Domen Janc, ki je s trojko tudi izsili podaljšek. Tako Parklji, kot tudi Črnomeljčani so namreč v končnici zapravili napade za zmago. V prvem podaljšku je moštvo iz Ljubljane še osem sekund pred koncem vodilo s 75:73, nato pa je za drugi podaljšek ob izteku igralnega časa poskrbel Anže Cerkovnik. V drugem podaljšku so nato domači strli odpor gostov in slavili zmago s 84:79.

Hrastnik si je v Celju na tekmi z ECE Celjem že v prvi četrtini priigral deset točk naskoka. Gostje so v zadnji četrtini nekoliko popustili in dopustili domačim, da se 24 sekund pred koncem približajo na le točko zaostanka (76:77). Primož Brolih je po neuspelem napadu Hrastnika najprej z dvema prostima metoma ECE Celje popeljal v vodstvo. Davor Sattler je nato izgubil žogo, na drugi strani pa je Valentin Justin Tratnik z zabijanjem potrdil zmago Celja po preobratu, z 80:77.

Tudi v Ilirski Bistrici so bili obiskovalci tekme med Plamo Pur in LTH Castingsom priča zanimivemu zaključku tekme. Pred zadnjo četrtino so imeli domači 15 točk prednosti, toda Škofjeločani so zadnji del igre začeli z delnim izidom 25:11, in pred zadnjimi dvemi minutami vodili s 63:60. 33 sekund pred koncem tekme se je Plama Pur približala na le koš zaostanka, nato pa so Blaž Mesiček, Tomo Čajič in Aleksandar Lazić poskrbeli za zmago LTH Castingsa s 73:66.

Zanesljivo zmago je zabeležila Vzajemci Lastovka, ki je na domačem parketu premagala Ajdovščino z 91:58.

Slovan in Litija brez točke

Triglav Elektro gorenjska prodaja je proti Slovanu na domačem parketu zabeležila visoko zmago s 94:75, tekma pa je bila zaradi suspenza moštva Slovana registrirana z 20:0 v korist Gorenjcev. Tudi dvoboj med Litijo in Termami Olimie Podčetrtkom je bil zaradi suspenza Litijanov registriran z 20:0 v korist Štajercev.

2. SKL, 20. kolo

Sobota, 11. april: KOLPA ČRNOMELJ - Parklji 84:79 (26:13, 6:12, 18:19, 17:23, 8:8, 9:4) - po dveh podaljških (Cerkovnik 27 in 15 skokov), Lozar 20 in 8 skokov); Radanovič 23, Kobal 19)

Plama Pur - LTH CASTINGS 66:73 (22:16, 7:11, 20:11, 17:35) (Zalar 17 in 8 skokov, Muha 15 in 9 skokov; Čajič 21 , Mesiček 18)

ECE CELJE - Hrastnik 80:77 (14:24, 19:19, 24:22, 23:12) (Brolih 20, Hajdaraj 19; Sattler 28, Urbančič 12)

VZAJEMCI LASTOVKA - Ajdovščina 91:58 (24:13, 20:13, 28:18, 19:14) (Balažic 19, Pušič 17; Snoj 21 in 14 skokov, Rebec 12)

TRIGLAV EGP - Slovan 20:0 (18:20, 24:16, 27:20, 25:19) (Vojičić 23, Luznar 13; Bošnjak 20, Kovačevič 11)

Košarkarskemu društvu Slovan je bil dne 7. 4. izrečen suspenz v skladu s 104. členom Tekmovalnih propozicij zaradi neporavnanih finančnih obveznosti. Zaradi nastopa ekipe Slovan pod izrečenim suspenzom, se tekma registrira po uradni dolžnosti, z rezultatom 20:0 v korist ekipe Triglav Elektro gorenjska prodaja, ekipa KD Slovan pa ne prejme točke za sodelovanje.

Litija - TERME OLIMIA PODČETRTEK 0:20 (22:17, 19:31, 16:13, 16:24) (Ovnik 19, Trafela 13; Kavgič 18 in 12 skokov, Žvan 13)

Košarkarskemu klubu Litija je bil izrečen suspenz v skladu s 104. členom Tekmovalnih propozicij zaradi neporavnanih finančnih obveznosti. Zaradi nastopa ekipe Litija pod izrečenim suspenzom, se tekma registrira po uradni dolžnosti, z rezultatom 20:0 v korist ekipe Terme Olimia Podčetrtek, ekipa KK Litija pa ne prejme točke za sodelovanje.

LESTVICA: 1. LTH Casting (17/3), 2. Terme Olimia Podčetrtek (16/4), 3. Vzajemci Lastovka (14/6) ...