Dončić z Realom postal prvak Evrolige za mladince
Objavljeno May 17, 2015
Mladinci madridskega Reala so v finalu sklepnega turnirja Evrolige s 73:70 premagali Crveno zvezdo. Slovenec Luka Dončić se je kot tretji strelec ekipe izkazal z dvojnim dvojčkom 14 točk in 11 skokov. [caption id="attachment_19840" align="aligncenter" width="546"]foto: real madrid foto: real madrid[/caption] Beograjčani so bili boljši le v prvi četrtini, na kar so domači, tudi po zaslugi Luke Dončića, ki je v drugem polčasu vezal 5 točk, povedli za 11. Ob koncu so se gostje sicer približali, imeli preko prvega strelca tekme Aleksandra Aranitovića (26 točk) celo trojko za podaljšek, a niso zadeli.
Adidas next generation tournament, Madrid Finale, nedelja, 17. maj: REAL MADRID - Crvena zvezda 70:73 (Barreiro 19, Yusta 15, Dončić 14, 11 skokov in 5 podaj v 35 minutah; Aranitović 26, Stojanović 15)
3. kolo, sobota, 16. maj: VEF Riga – REAL MADRID 60:85 (Dončić 14, 7 skokov, 6 podaj in 2 ukradeni žogi v 22 minutah) 2. kolo, petek, 15. maj: REAL MADRID – Insep Paris 65:58 (Dončić 11, 7 skokov, 9 podaj in blokada v 32 minutah) 1. kolo, četrtek, 14. maj: REAL MADRID – Stellaazura Rome 74:43 (Dončić 7, 11 skokov, 3 podaje in blokada v 29 minutah)