TUR: Pinar po podaljšku z zmago nad Fenerbahčejem bližje finalu
Objavljeno Jun 05, 2015
Košarkarji Pinar Karsiyake so na krilih izjemnih navijačev še drugič v treh tekmah premagali udeleženca evroligaškega zaključnega turnirja (84:83) in bi si z zmago v enem izmed naslednjih dveh srečanjih priložnost priigrati presenetljiv finale. [caption id="attachment_20901" align="aligncenter" width="371"]Bobby Dixon je ponovno odlično vodil napad Pinarja Bobby Dixon je ponovno odlično vodil napad Pinarja[/caption] Da je bila mera veselja še toliko večja, so domači opravili z Fenerbahčejem po podaljšku. Pinar je imel niti igre vso tekmo v svojih rokah. Nekaj več prednosti si je priigral v drugi četrtini in jo vzdrževal vse do zadnjih treh minut pred koncem, ko je gostom uspel dokončen priključek, s katerim so izsilili dodatnih 5 minut igralnega časa. Vseeno tesna zmaga ob koncu Pinarja, a glede na potek celotnega srečanja, še kako zaslužena. Naslednja tekma se ponovno igra v Karsyaki in ob morebitnem zmagoslavju domače ekipe ostanejo Željko Obradović in druščina brez tako željene lovorike državnega prvenstva. MVP evroligaškega tekmovanja Nemanja Bjelica je tekmo končal brez vpisane točke in s petimi osebnimi napakami. 3. Tekma polfinala turške lige: Četrtek, 5. junij: PINAR KARSIYAKA - Fenerbahče 84:83 - po podaljšku /2:1/ (Diebler 19, Gabriel 16; Bogdanović 20, Mahmutoglu 14) V finale se je že uvrstila ekipa Anadolu Efes. // - Igrajo na 3 zmage po sistemu 2 - 2 -1