ČESTITAMO: Mladinke dale lekcijo Hrvaški pred polnim Golovcem
Objavljeno Aug 05, 2015
Slovenska reprezentanca na evropskem prvenstvu za dekleta do 18 let, ki te dni poteka v Celju, se v četrtfinale podaja z dobro popotnico. Na zadnji tekmi drugega dela so izbranke glavnega trenerja Damirja Grgića s 87:73 premagale Hrvaško. 0308_mladinke EP U18, mladinke, A divizija, 2. del, 3. krog, 5.8. Hrvaška - SLOVENIJA 73:87 (18:24, 25:21, 14:24, 16:18) Hrvaška: Brnas, Belošević 4, Slonjšak 20 (6 podaj), Silov 12, Erjavec, Šimunić 2, Dojkić 15 (10 skokov, 5 podaj), Stojsavljević 6, Škorić, Kelava 12 (8 skokov), Nimac 2, Trehub. Slovenija: Jakobčič 4 (7 podaj), Mićunović 6, Potočnik 12, Seničar, Gwashavanhu 6 (6 skokov, 3 blokade), Prezelj 15, Jesenšek 7, Lešek, Friškovec 9, Ocvirk 21 (9 skokov), Krošelj 7 (3 podaje), Murn. V torek dovolj

Mesto med najboljšo osmerico v Evropi so si slovenska dekleta zagotovila že s torkovo sijajno zmago nad Nizozemsko, proti južnim sosedam pa so le še potrdile drugo mesto v skupini F. V izločilnih bojih se bo slovenska vrsta pomerila z Rusijo. Tekma bo na sporedu ta petek, ob 18.30, v dvorani Zlatorog.

Izvrstni navijači

Slovenska dekleta so proti Hrvaški vodila praktično celotno srečanje, odločilen korak do končnega uspeha pa jim je uspelo napraviti šele v zaključku tretje četrtine. Poprej so se jim Hrvatice, ki so v prvem polčasu iz igre zadevale kar s 64-odstotno natančnostjo (5:7 za tri), silovito upirale. Na začetku 28. minute so se uspele približati na 57:61, nakar so Slovenke odgovorile z delnim nizom 13:2 (74:59). Tekmo so nato na krilih znova izjemnih navijačev, med katerimi je bila tudi dekliška reprezentanca do 16 let, mirno pripeljale h koncu.

Blestela Ocvirkova

Slovenijo je do zmage v drugem polčasu popeljala preciznost pri metih z razdalje. Petim trojkam po 20 minutah so jih naša dekleta do konca dodala še 10. Znova so prikazale izjemno borbenost in v napadu pobrale kar 16 odbitih žog, o kolektivnosti v napadu pa vse pove 19 podaj – sedem izmed njih je podelila Maja Jakobčič. Z 21 točkami, izmed katerih jih je 11 dosegla že v prvi četrtini, je sicer v slovenski vrsti tokrat izstopala Larisa Ocvirk. S 15 točkami ji je sledila Annamaria Prezelj, 12 pa jih je dodala kapetanka Alma Potočnik.