ŽU16: Slovenke že napredovale
Objavljeno Aug 16, 2015
Slovenske košarkarice do 16 let nadaljujejo z odličnimi igrami na evropskem prvenstvu divizije B v Makedoniji. Na tretji tekmi so dosegle še tretjo zmago, s 75:36 je klonila Bolgarija, ter si pred zadnjim kolom skupine B že zagotovile napredovanje v drugi del tekmovanja. [caption id="attachment_25738" align="alignnone" width="375"]1608_kadetinje Kadetinje do nove zmage (foto: Kzs.si)[/caption]

Bolgarke so v uvodnih minutah povedle s 4:2, nato pa so naša dekleta znova prikazala izjemno igro v obrambi. Do začetka 16. minute so pripravile delni niz 25:2. A pri tem se niso zaustavila in nadaljevala z odlično igro. Na polčas so odšla z 28 točkami naskoka (38:11), v nadaljevanju pa le še mirno zaključila srečanje.

Zadnja tekma v predtekmovanju naša dekleta čaka v nedeljo, ob 18.45. Nasprotnice bodo Irke, s katerimi se bo Slovenija merila za prvo mesto v skupini.

Stojan Fink, glavni trener reprezentance deklet U16: "v prvem polčasu smo znova odigrali vrhunsko obrambo. Do konca tekme smo nasprotnicam dovolili le 36 točk. Čestitke puncam za to predstavo."

Zala Friškovec, slovenska reprezentantka U16: "V obrambi smo se držali principov, ki smo jih dorekli. Igrali smo agresivno in nasprotnicam odvzeli veliko žog, ki so nam omogočile lahke kose iz protinapadov. Dobro smo skakali v obrambi in napadu. Zasluženo smo zmagali, Pripravljamo se že na nasledjno tekmo z Irsko. Zahvaljujem se vsem navijačem, ki so nas prišli spodbujati v takšnem številu." EP U16, kadetinje, B divizija, 3. krog, 15.8. SLOVENIJA - Bolgarija 75:36 (16:4, 23:7, 23:13, 13:12) Slovenija: Podgrajšek 4, Kenda 6, Krošelj 20 (3 podaje), Kramžar 10, Sofrič 6 (8 skokov), Zoran, Goršič 5 (7 skokov), Prevodnik 8, Šarič 4 (7 skokov), Friškovec 10 (6 skokov), Kozina Bubnič, Šrot 2 (6 skokov).