ŽU16: Brez A divizije
Objavljeno Aug 23, 2015
Dekliška reprezentanca deklet do 16 let je na evropskem prvenstvu divizije B na Ohridu v Makedoniji zasedla končno 4. mesto. Na tekmi za bronasto medaljo in napredovanje v divizijo A je bila Švedska še drugič (prvič na zadnji tekmi drugega dela) boljša, tokrat z 51:48.

Prvi polčas malega finala je minil v znamenju številnih preobratov. Zadnji je uspel Švedinja, ki so na premor odšle v vodstvu s 30:26. Slovenija se je ob zaključku 24. minute prebila v vodstvo s 35:33, obdobje tesnega izida pa je trajalo vse do štirih minut pred koncem.

Po treh minutah strelskega posta je Klara Lundquist, s 23 točkami najboljša strelka tekme, zadela štiri proste mete za vodstvo skandinavske vrste z 49:44, za enako razliko pa s košem poskrbela 48 sekund pred koncem (51:46). Ana Šarić je za tem znižala na 48:51, po ukradeni žogi pa dva slovenska poizkusa nista zadela želenega cilja.

Slovenija se od evropskega prvenstva divizije B še drugo leto zapored poslavlja s četrtim mestom. Na osmih tekmah je dosegla pet zmag.

EP U16, kadetinje, B divizija, tek a za 3. mesto, 23.8. ŠVEDSKA - Slovenija 51:48 (11:12, 19:14, 11:14, 10:8) Slovenija: Podgrajšek, Kenda, Krošelj 8, Kramžar 10 (5 skokov), Sofrič 3, Zoran, Goršič 12 (11 skokov), Prevodnik 2, Šarić 6 (9 skokov), Friškovec 7 (10 skokov, 4 podaje, 4 prid. žoge), Kozina Bubnič, Šrot.