Slovenije Čutura ni omenil

Čutura o favoritih EuroBasketa 2015

Objavljeno Aug 30, 2015
Legendarni hrvaški košarkar Zoran Čutura je spregovoril o favoritih letošnjega Eurobasketa ter o možnostih Srbov za osvojitev prvenstva. V kolikor bi bila košarka film, bi bil Čutura stalni dobitnik oskarja za stransko vlogo, tako v dresu Cibone kot tudi v dresu reprezentance takratne Jugoslavije. S Cibono je dvakrat stopil na vrh Evrope, pohvali pa se lahko tudi z zlatima medaljama iz svetovnega in evropskega prvenstva, prav tako pa je bil del ekipe, ki je osvojila srebro na olimpijskih igrah. Po končani karieri je začel delati kot novinar, danes pa kot pravi, piše le še občasno, saj naj bi bilo to nehvaležen poklic, zaradi katerega lahko izgubiš mnogo prijateljev. [caption id="attachment_26670" align="aligncenter" width="628"] "Fovorita sta Španija in Francija"....(foto: youtube.com)[/caption] Na vprašanje, kako vidi trenutno reprezentanco Srbije, se je Čutura najprej razgovoril o selektorju Đorđeviću: »Bil je izjemen vodja ekipe, v kateri je igral z veliko mero samozavesti, zato je bilo pričakovati, da bo nekega dne postal tudi odličen trener, z dobrimi nazori. Je pravi človek na pravem mestu. Ali lahko Srbija ponovi lanski uspeh s svetovnega prvenstva? Možno je, vendar sam ne pričakujem tega.«  Na vprašanje zakaj je takšnega mnenja, je Čutura povedal: »Srebro Srbije na svetovnem prvenstvu je bila zame senzacija. Srbija je na svoji poti premagala reprezentanci Brazilije in Francije, ki sta bili glede na prvi del tekmovanja, na papirju obe močnejši. Menim, da so Srbi imeli dobro kemijo, rasli so skozi turnir, vendar menim, da je bil za njihov uspeh ključen veteran Nenad Krstić, ki se je razigral v drugem delu. Sicer pa tudi, če se takšna senzacije ne ponovi, to ne bo to nič tragičnega za srbsko košarko, saj imajo solidno, relativno mlado in zelo atletsko selekcijo, s katero si bodo tudi v prihodnje lahko zadajali najvišje cilje. Konec koncev, Srbija je zadnji dve medalji (2009, 2014) osvojila, ko se je to najmanj pričakovalo. So daleč od kontinuitete, kakršno imata Španija in Francija.« Prav omenjeni reprezentanci Čutura vidi kot favorita za naslov prvaka EuroBasketa 2015, medtem ko se bodo za tretje mesto in dodatne kvalifikacije za olimpijske igre po njegovem mnenju borile Srbija, Grčija, Litva, Hrvaška, Turčija, Rusija, Italija in Nemčija. Vse ostale reprezentance lahko zgolj zagrenijo dan, kateri od zgoraj omenjenim reprezentancam.