Omić in Blažič do novih zmag

Slovenska košarkarja Alen Omić in Jaka Balažič sta slavila tudi na drugi tekmi španskega prvenstva.

Objavljeno Oct 18, 2015
Slovenska košarkarja Alen Omić in Jaka Balažič sta slavila tudi na drugi tekmi španskega prvenstva. Omić je z Gran Canario slavil na gostovanju pri Bilbau, medtem ko je Blažič s Kutxo doma premagal moštvo Rio Natura Monbus. OmićOmićeva Gran Canaria je bila na gostovanju za razred boljši nasprotnik, na kar nakazuje tudi končni rezultat 59-85. Moštvo iz Kanarskih otokov je izgubili le prvo četrtino (14:13), so bili pa zato v zadnji boljši za kar 18 točk (10:28). Izkazal se je tudi slovenski center, ki je k zmagi prispeval 9 točk in 12 skokov, ter imel skupaj z Eulisom najvišji indeks (18) v moštvu zmagovalcev. KutxaNekoliko manj je k zmagi Kutxe, ki je bila doma s 82-75 boljša od Rio Nature, prispeval slovenski krilni košarkar Jaka Blažič, ki je v statistiko vpisal 2 točki in 2 asistenci. Tekma je bila veliko bolj izenačena kot tekma med Gran Canario in Bilbaom, saj sta se ekipi veš čas izmenjavali v vodstvu, vsaka pa je dobila po dve četrtini. Na tekmi so bili najbolj razpoloženi Adams (23), Tillie (17) in Bourousis (17).   Slovenski košarkarji v španski ACB ligi, 2. krog Alen Omić, Herbalife Gran Canaria; 26:44 minut, 9 točk (4/4 za 2, 1/4 prosti meti), 12 skokov Jaka Blažič, Laboral Kutxa Baskonia; 13:9 minut, 2 točki (1/2 za 2, 0/1 za 3), 2 asistenci, 3