Nika Barič brez poraza
Objavljeno Nov 06, 2015
UMMC Jekaterinburg po 4. kolu ženske Evrolige ostaja edina neporažena zasedba. Po tesni končnici je ekipa Nike Barič na domačem parketu odpravil belgijsko zasedbo Castors Braine s 75:70. Zmage se je razveselila tudi Eva Lisec v dresu Famile Schio, ki je z 88:70 ugnala špansko Avenido. [caption id="attachment_8950" align="aligncenter" width="600"]foto: Fiba Europe foto: Fiba Europe[/caption]

V Jekaterinburgu je domača zasedba sedem minut pred koncem zaostajala z 61:63, temu pa je sledil mini preobrat za zmago. Baričeva je bila najprej uspešna pri polaganju ob osebni napaki in zadela tudi dodaten prosti met, začeto pa sta nato z uspešnim izvajanjem prostih metov zaključili ameriški zvezdnici Diana Taurasi in Brittney Griner.

Za precej manj razburljivo končnico pa so poskrbele italijanske prvakinje. Po izenačenem prvem polčasu so z devetimi zaporednimi točkami sredi tretje četrtine ušle na 54:46 in do konca uspešno zadržale prednost. K temu je veliko pripomogla tudi Liščeva, ki je v zadnjih 11 minutah poživila igro svoje ekipe, srečanje pa končala pri osmih točkah in petih skokih.

Evroliga (Ž), 4. krog, 5.11.

FAMILA SCHIO - Parfumerias Avenida 88:70 (20:23, 23:19, 22:14, 23:14) (Anderson 25 (9 skokov), Macci 16; Ndour 16 (8 skokov), Dominguez 12 (6 skokov))

UMMC JEKATERINBURG - Castors Braine 75:70 (15:15, 25:24, 18:18, 17:13) ((Taurasi (8 skokov) in Griner (9 skokov) po 24; Wauters 17 (9 skokov), Eldebrink (8 podaj) in Spencer po 14)) 4.11. DINAMO KURSK - Good Angels Košice 70:49 (17:13, 14:11, 23:12, 16:13) Ogwumike (11 skokov), Jekabsone in Vidmer po 15; Langhorne 12 (11 skokov), Oblak in Jurčenkova po 10.

Slovenke v Evroligi:

Teja Oblak (Good Angels Košice) - 20 minut (začela v prvi peterki), 10 točk, 3 skoki, 2 prid. žogi Eva Lisec (Familia Schio) - 11 minut, 8 točk, 1 podaja Nika Barič (UMMC Jekaterinburg) - 23 minut, 5 točk, 2 skoka, 1 podaja.