Celjanke premoč priznale po podaljšku

Celjanke kljub veliko boljši predstavi ponovno klonile proti Kvarnerju...

Objavljeno Dec 04, 2015
Po 27 točkah razlike na prvi medsebojni tekmi na Reki so košarkarice Athlete Celja v 7. kolu proti Kvarnerju prikazale boljšo predstavo, a tudi to ni bilo dovolj za uspeh. Klonile so s 73:79 in pod vprašaj postavile napredovanje v Superligo TOP 6, kamor bodo napredovale najboljše tri ekipe v skupini. Celje

Po zadržanem začetku so slovenske prvakinje, pri katerih je prvič zaigrala reprezentantka Tina Trebec (8 točk, 2 skoka), ujele priključek in uspešno sledile tekmicam. Med 25. in 31. minuto so tudi po zaslugi razigrane Tine Javkovina (z 19 točkami in 5 skoki je odigrala najboljšo tekmo v sezoni) večino časa vodile z manjšo prednostjo. Pred zadnjo minuto so nato zaostajale z 62:66, a z dvema skokoma v napadu in košem Larise Ocvirk uspele izsiliti podaljšek (67:67). V dodatku so gostje izkoristile težave Celjank z osebnimi napakami, ušle na 70:77 in mirno zaključile tekmo.

Napredovanje Athleta med elitnih šest ekip na Jadranu bo tako skoraj povsem odvisen od naslednje tekme v Zenici, kjer bo gostoval pri Čeliku, neposrednemu tekmecu za 3. mesto v skupini B. Celjske košarkarice so prvo tekmo na domačem parketu dobile z 78:73. Pred obračunom imata obe ekipi dve zmagi, a so Celjanke za enako število uspehov potrebovale tekmo več.

Poraz so v četrtek doživele tudi Grosupeljčanke, ki so na domačem parketu gostile Medveščaka. Po dobrem prvem polčasu, ki so ga Dolenjke, okrepljene z Rebeko Abramovič (20 točk, 4 podaje, 4 pprid. žoge), dobile z 31:25, je bil usoden izredno slab začetek drugega polčasa. Zagrebčanke so v treh minutah napravile delni niz 14:0 (31:39) ter tekmo zanesljivo pripeljale h koncu.

LIGA MŽRKL, 7. KOLO:

Skupina A, četrtek, 3. decembra:

Grosuplje : MEDVEŠČAK 64:69 (15:14, 16:11, 12:28, 21:16) Grosuplje: Abramovič 20 (4 podaje, 4 prid. žoge), Gjerkeš 9 Medveščak: Borović 30, Premasunac 18 (14 skokov)

STATISTIKA

Že odigrano, sreda, 2. decembra:

RADIVOJ KORAĆ : Triglav 103:69

Skupina B, četrtek, 3. decembra:

Athlete Celje : KVARNER 73:79 (14:17, 17:15, 21:19, 15:16, 6:12) - po podaljšku Celje: Jakovina 19 točk, Prezelj 18 Kvarner: Perić 19, Tomljenović 17 (9 skokov, 4 podaje).