Parklji zadržali poskus neverjetnega preobrata AKK Branika
Objavljeno Jan 23, 2016
V 2. SKL je zaključeno 12. kolo, v katerem so Konjičani proti Hrastniku podaljšali svoj niz zmag na šest, Plama Pur in Slovan pa sta v Kranju oziroma Črnomlju, prekinila niz treh zaporednih porazov. Zanimivo je bilo v Sežani, kjer so Terme Olimia Podčetrtek slavile zmago z 80:75. V Črnomlju je Slovan z zmago nad domačo Kolpo (79:67) prekinil niz treh zaporednih porazov. Ljubljančani so vodili večino srečanja, do končne visoke razlike pa so prišli v zadnjih osmih minutah tekme. Pred sklepnimi desetimi minutami so imeli varovanci Gregorja Hafnarja sedem točk naskoka, Črnomeljčani so se po dveh minutah približali na le koš zaostanka, a so Slovanovci tekmo zaključilo z delnim izidom 18:8, in dvoboj na koncu zanesljivo dobili. Za moštvo iz Kodeljevega je Matija Vravnik s 13 točkami in 11 skoki vknjižil dvojni dvojček, pri domačih se je z 20 točkami izkazal Andrej Henigman. Bolj napeto je bilo v soboto v Sežani, kjer sta se Mesarija Prunk in Terme Olimia Podčetrtek v vodstvu izmenjala osemkrat, tekma pa je bila sedemkrat izenačena. Pred zadnjo četrtino so imeli gostje točko naskoka, prav z uvodom v odločilnih deset minut pa so na koncu odločili tekmo. Dosegli so namreč prvih deset točk zadnjega dela igre, in čeprav se je Sežančanom uspelo približati na vsega tri točke zaostanka, je bil nalet igralcev iz Podčetrtka preprosto prevelik. Zmago z 80:75 je sekundo pred koncem srečanja z dvema prostima metoma potrdil Jure Štruc. Neverjeten preobrat je na ljubljanski Ježici skoraj uspel AKK Branik Mariboru. Domači Parklji so po odličnem uvodu v tekmo vodili že s 37 točkami razlike, a se je Mariborčanom po nori zadnji četrtini, v kateri so dosegli kar 43 točk, uspelo približati na vsega 11 točk zaostanka, za kaj več pa je zmanjkalo časa. Pri Bežigrajčanih je blestel Luka Snoj s 30 točkami in desetimi skoki, ob tem pa je iz igre zgrešil le štiri od 15 metov. Visoko zmago je vknjižilo moštvo Grosupljega, ki je v Celju premagalo domače ECE Celje s 73:50. Konjice so na domačem parketu do odločilne prednosti prišle v zadnji četrtini. Ključen je bil delni izid 11:2, s katerim so se Konjičani iz 70:65 oddaljili na 81:67, nato pa tekmo le še mirno pripeljali do konca in jo dobili z 90:74. Moštvi sta skupno zadeli kar 23 trojk, pri tem elementu igre pa je bil z osmimi zadetimi meti za tri točke najuspešnejši igralec Hrastnika, Dejan Dunovič, ki se je na koncu ustavil pri 30 točkah. Na drugi strani je kar pet domačih igralcev doseglo dvomestno število točk, največ, 19, pa jih je dal Črt Lipovšek. V Kranju na tekmi med ECE Triglavom in Plamo Pur so se zmage z 88:62. veselili igralci iz Ilirske Bistrice. Varovanci Gregorja Nachbarja so bili od igralcev Toma Orešnika boljši predvsem v drugem polčasu, ko so jim dopustili 28 točk, sami pa so jih dali 43, in na koncu slavili zmago z visoko razliko. Najboljša strelca Plame sta bila Anže Strebovt z 29 in Leon Šantelj z 20 točkami, pri ECE Triglavu se je z 21 točkami izkazal Tjaž Rotar. 2. SKL, 12. KOLO Petek, 22. januar: KONJICE : HRASTNIK 90:74 (21:16, 21:20, 23:23, 25:15) Lipovšek 19, Sevšek 17 (5 skokov); Dunovič 30 (5 skokov), Ovnik 16 (5 skokov). STATISTIKA ECE TRIGLAV : PLAMA PUR 62:88 (18:23, 16:22, 14:16, 14:27) Rotar 21, Nemanič (8 skokov) in Radončič (5 skokov) po 9; Srebovt 29 (11 skokov), Šantelj 20 (6 skokov). STATISTIKA Sobota, 23. januar: KOLPA ČRNOMELJ : SLOVAN 67:79 (13:22, 24:21, 16:16, 14:20) Henigman 20, Mežan 16; Vravnik 13 (11 skokov), Brodnik in Fifolt (6 skokov) po 12. STATISTIKA MESARIJA PRUNK SEŽANA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 75:80 (21:24, 22:19, 15:16, 17:21) Furlan 17 (13 skokov), Likar 15; Cerkovnik 18, Remus (7 skokov) in Strnad po 17. STATISTIKA ECE CELJE : GROSUPLJE 50:73 (10:21, 11:14, 14:13, 14:25) Podrobna statistika še ni na voljo. PARKLJI : AKK BRANIK MARIBOR 99:87 (33:9, 15:17, 31:18, 20:23) Snoj 30 (10 skokov), Rogelja 17 (5 podaj); Cej 28, Matijevič 15. STATISTIKA