Rice MVP kroga, Vesely MVP meseca

Khimkijev Tyrese Rice si je prislužil naziv MVP kroga, Fenerbahcev Jan Vesely pa naziv MVP meseca januarja...

Objavljeno Feb 01, 2016
Organizator moskovskega Khimkija Tyrese Rice si je z izjemno predstavo proti Zaligirisu prislužil naziv najkoristnejšega igralca v 5. krogu TOP 16 Evrolige. Soigralec našega Zorana Dragića je Litvancem ob visoki zmagi 111-80 nasul 20 točk (met za tri 5/8), tem pa je dodal še 11 asistenc, 2 skoka in 2 ukradeni žogi, kar je zadostovalo za indeks uspešnosti 35. Velike zasluge za odlične predstave turškega Fenerbahceja in niz 5-0 gredo seveda tudi češkemu košarkarji Janu Veselyu. Češki helikopter je v mesecu januarju v povprečju dosegal 14.5 točk, 10.3 skoke, 2.3 asistenci in 2 blokadi na tekmo, pri tem pa se lahko pohvali z več kot 60% metom za dve točki. Vesely je januar pričel z odlično predstavo proti Crveni Zvezdi, kateri je nasul 15 točk, ter dodal še osebni rekord v dobljenih skokih (15). Od tega jih je kar 10 dosegel v napadu, s čimer je izenačil 12 let star rekord Evrolige. Na tej tekmi je podelil še 3 asistence in 5 blokad, s čimer je postavil še en osebni rekord v Evroligi. Odlično igro je nadaljeval na tekmi proti Kubanu, proti kateremu je v zadnjih 5 minutah dosegel 8 točk ter tako poskrbel za pomembno domačo zmago. Na tretji tekmi je Vesely proti Darussfaki vpisal dvojni dvojček (16 točk/13 skokov) in si tako prislužil indeks 30, kar je bil njegov drugi najvišji indeks v Evroligi.