Prva zmaga Slovenije, Lisec sporoča: "Naš cilj v pripravah niso zmage, saj gradimo igro dan za dnem!"
Objavljeno May 23, 2023
Slovenske košarkarice, ki se pripravljajo na nastop na junijskem evropskem prvenstvu, so odigrale tretjo pripravljalno tekmo. V Podčetrtku so se pomerile z reprezentanco Hrvaške in jo ugnale z izidom 86:78. Že v sredo bodo Slovenke in Hrvatice ob 18. uri v Mengšu odigrale povratni dvoboj. Vstopnice na prodajnih mestih Eventima, neposredni prenos na Šport TV.
#RAKETE TOUR 2023 PRIPRAVLJALNA TEKMA ŽENSKE REPREZENTANCE PRED EUROBASKETOM Torek, 23. maj 2023 Podčetrtek – Športna dvorana Podčetrtek SLOVENIJA : HRVAŠKA 86:78 (68:57, 49:37, 21:24) Strelke za Slovenijo: Lisec 15 (10 skokov), Oblak 24 (6 skokov), Ivanuša, Jakovina 7, Rupnik, Friškovec 15 (10 skokov in 6 podaj), Kozina Bubnič, Sivka 5, Kramžar 7, Šrot, Vujačić 6, Čeh 7. #rakete tudi proti Hrvaški niso mogle računati na Aleksandro Krošelj, Tino Cvijanovič in Mojco Jelenc, soigralke pa je s tribune prav tako spremljala Lea Debeljak. Kot je selektor Dikaioulakos napovedal že pred tekmo, je strokovni štab tokratni pripravljalni dvoboj izkoristil tudi za nekaj eksperimentov, saj je nekaterim igralkam namenil igralne vloge, ki jih doslej niso bile toliko vajene. Dvoboj je začel s Tejo Oblak, Zalo Friškovec, Ajšo Sivka, Tino Jakovina in Evo Lisec. Peterica je začela odločno in sredi četrtine povedla s 15:7. A Hrvatice se niso predale in si z nekaj zadetimi meti z razdalje ob izteku četrtine priigrale vodstvo 24:21. V drugih desetih minutah so Slovenke v obrambi zaigrale še bolj agresivno, steklo pa jim je tudi v napadu. Še posebej razpoloženi sta bili Eva Lisec (13 točk) in Teja Oblak (14 točk), odlično pa jima je sledila tudi Zala Friškovec (7 točk). Z delnim izidom 10:0 so povedle 38:26, nekaj napadov kasneje pa vodile s 43:29. Na odmor so #rakete odšle s prednostjo dvanajstih točk (49:37). Nadaljevanje je najprej prineslo nalet slovenskih košarkaric, ki so vodstvo povišale na 62:41, po nekaj menjavah na obeh straneh (priložnost za igro so dobile vse košarkarice) pa so gostje zaostanek prepolovile. V zadnji četrtini so se približale celo le na štiri točke zaostanka (76:72), a so #rakete ostale zbrane in prišle do prve zmage v pripravljalnem obdobju. Za končnih 86:78 je največ točk dosegla že omenjena trojica Oblak (24 - stoodstotni met iz igre), Lisec (15 in 10 skokov) ter Friškovec 15 (10 skokov). Eva Lisec, slovenska reprezentantka: ''Naš cilj v pripravah niso zmage, saj gradimo igro dan za dnem, trening po trening. Do evropskega prvenstva imamo še precej časa in želimo biti najbolje pripravljene, ko bo to najbolj pomembno. Danes smo na trenutke že delovale zelo dobro.'' Slovenke in Hrvatice v sredo še v Mengšu Reprezentanci Slovenije in Hrvaške nova medsebojna tekma čaka že v sredo, ko se bodo ob 18. uri pomerile v novi športni dvorani osnovne šole v Mengšu. Vstopnice so na voljo na vseh prodajnih mestih Eventima in Petrola. Cena posamezne vstopnice za tekmo je 5 evrov, mladina do vključno 14. leta pa ima prost vstop. Na vsaki lokaciji bodo na dan pripravljalne tekme na prodaj tudi vstopnice evropskega prvenstva. Le te bodo zgolj tam in takrat na voljo z 20 odsotnim popustom. Tudi ta tekma bo v neposrednem prenosu na Šport TV.