Objavljeno Mar 27, 2016
Prvi velik korak k osvojitvi naslova V soboto, 26. marca, se zmage v Zagrebu niso veselili le nogometaši NK Olimpije, ki so v prijateljski tekmi proti Zagrebu slavili s 5:4, temveč tudi igralci Lacrosse kluba Olimpija, ki so slavili na obeh tekmah prvega od treh turnirjev v sklopu Centralno evropske lacrosse lige (CELL). Edini slovenski lacrosse klub se je v soboto pričel z novo sezoni CELL lige, kjer tako kot lani, tudi letos naskakujejo sam vrh. Lani so morali v samem zaključku (na zadnji tekmi) premoč priznati madžarskemu klubu Budapest Blax ter se tako zadovoljiti s končnim drugim mestom. Letos so Madžari nastop v ligi odpovedali zaradi prenatrpanega urnika, saj večina igralcev in vodstvo zveze vse moči usmerjajo v gostitev in pripravo na evropsko prvenstvo, ki ga bo Budimpešta gostila konec meseca julija in katerega se bo udeležila tudi slovenska lacrosse reprezentanca. Prav zaradi odpovedi Madžarov, katerim se Ljubljančani v tej sezoni ne bodo mogli oddolžiti za lanski poraz na zadnji tekmi (obe moštvi sta lani dobili po dva medsebojna obračuna), so pri zdesetkani Olimpiji še toliko bolj odločeni, da letos osvojijo prvo mesto, v Zagrebu odpotovali polni optimizma. Tega so opravičili že na prvi tekmi proti beograjskim Zombijem, v kateri so povedli že v 5. minuti, do enajste minute pa so vodili že z 4:0. Po visokem vodstvu so Ljubljančani nekoliko popustili, kar so Zobiji izkoristili ter v razmahu dveh minut rezultat znižali na 4:2. Dva poceni prejeta gola sta igralce Olimpije zbudila in od 18. minute je bila na igrišču le še ena ekipa. Do konca polčasa so Ljubljančani zadeli še dvakrat, v drugem pa so dosegli še pol ducata golov za končni izid, visokih 12:2. Strelci: Utrujene zaradi majhnega števila menjav (doma so zaradi poškodb ostali Ram Dušić Hren, brata Tomaž in Rok Pirman ter Denis Delić) je igralce Olimpije že nekaj minut po zmagi čakal še obračun z domačini, katerim so morali Ljubljančani pred novim letom, prvič po treh letih priznati poraz. Utrujenost se je Ljubljančanom nekoliko poznala, posledica česar je bila kopica neizkoriščenih priložnosti in še enkrat več se je potrdilo nepisano pravilo – če ga ne daš, ga dobiš – in Olimpija je prvič klonila v 11. minuti. Po prejetem zadetku so se hitro pobrali in že slabo minuto in pol kasneje so izenačili na 1:1. Tudi Zagrebčani se po prejetem zadetku niso zmedli in kmalu povedli z 2:1, kar je bil tudi končni izid prvega polčasa. Tudi v drugi polčas so bolje vstopili domačini in v 26. minuti so Ljubljančani zaostajali že s 3:1. Ker pa je bilo samo vprašanje časa, kdaj bodo Ljubljančani začeli izkoriščati številne zrele priložnosti, ki so si jih pripravili že v prvem polčasu in ker sreča spremlja hrabre, se Ljubljančani niso predali in dokazali, da je ranjen lev oziroma zmaj najbolj nevaren. V naslednji 14 minutah so namreč pokazali, da so za razred boljši od domačinov. Obramba, z odlično razpoloženim vratarjem na čelu je dobesedno zaklenila vrata, napadalno usmerjeni igralci pa so za hrbet zagrebškega vratarja poslali še šest žogic in Olimpija se je veselila še druge visoke zmage, tokrat s 9:3. Strelci: Poleg odlične obrambe, v kateri so poveljevali Matic Pušnik, Branko Borić, Luka Kranjc, Dejan Atelj in vratar Matic Mirt, ki je prejela zgolj 5 zadetkov, se je izredno izkazal tudi super razpoložen napad, v katerem so Luka Vesel, Miha Jankovič, Žiga Koščak in David Kastelic poskrbeli tudi za 20 zadetkov. Še posebno zahvalo si tokrat zaslužijo tudi Aleš Golob, ki je proti zagrebškim Buldogom zadel svoj prvi zadetek v dresu Olimpije, ter najmlajši član Marcel Mauhar, ki je na prvi tekmi vpisal svojo prvo asistenco. Seveda ne gre pozabiti na tudi na Lenarta Kastelica, sicer drugega vratarja, ki je tokrat po sili razmer odlično odigral tudi na mestu vezista in tako pomagal tako v napadalnih, kot tudi obrambnih akcijah. Neopažena pa ni ostala niti izjemna poteza Alena Pehadžič Lužana, ki je mojstrsko rešil žogico ravno v trenutku, ko se je tekma z Hrvati najbolj lomila in je bila Olimpija v naletu. Kljub temu, da se tokrat ni vpisal med strelce, je z odlično participacijo in postavljanjem blokad lajšal delo napadalcem. Za Olimpijo je torej prvi od treh turnirjev lige CELL, ki so ga igralci odigrali z odliko, vsekakor pa je še vedno ogromno prostora za napredek, saj se bodo nasprotniki do naslednjega turnirja zagotovo bolje pripravili na ljubljanske zmaje. V zmajevem gnezdu imajo tako do naslednjega turnirja, ki ga bodo gostili Beograjčani (22.-24. april), kar nekaj časa, da se še bolje pripravijo in si morda že pred domačim turnirjem, ki bo na sporedu v maju, zagotovijo naslov prvaka.