Sledi vam Ori

Kyrie Irving želi LeBrona Jamesa v Dallasu

Kyrie Irving je eden najboljših košarkarjev v ligi NBA, a tudi eden najbolj nepredvidljivih. Po tem, ko je bil zamenjan iz Brooklyna v Dallas, kjer igra z Luko Dončićem, je postal prosti agent in zdaj išče novo ekipo. Njegova želja pa je presenetljiva: rad bi se ponovno združil z LeBronom Jamesom, s katerim je osvojil naslov prvaka leta 2016 v Clevelandu.

Po poročanju Shamsa Charanie iz The Athletic je Irving že stopil v stik z Jamesom in ga poskušal prepričati, da bi zaprosil za menjavo iz Los Angeles Lakers v Dallas Mavericks. Irving verjame, da bi trojica James-Irving-Dončić bila nepremagljiva in da bi lahko prinesla prstan v Teksas.

"I don't know how you don't take that call... It's perfect." — @ColinCowherd on report that Kyrie Irving is recruiting LeBron James to Dallas pic.twitter.com/Pxiq5MpPJG

— Herd w/Colin Cowherd (@TheHerd) June 5, 2023

Vendar pa je ta scenarij zelo malo verjeten. James ima še eno leto pogodbe z Lakersi, ki so letos prišli do finala zahodne konference. James i

Miami Heat presegli Jokićevih 41 točk in izenačili serijo z Denver Nuggets

Denver suvereno začel finalni dvoboj proti Miamiju

Trk velikanov: NBA Finale 2023

EuroBasket za dekleta kliče prostovoljce

Miami Heat so še enkrat več v letošnji končnici presegli same sebe in izenačili serijo proti Denverju v NBA finalu 2023, ko so se vrnili iz dvoštevilčnega zaostanka in premagali domačine 111-108.Heat, ki so izgubili prvo tekmo za 13 točk, so na drugi tekmi odgovorili z uravnoteženim napadom, ki ga je vodil Gabe Vincent s 23 točkami s klopi. Jimmy Butler in Bam Adebayo sta dodala po 21 točk, medtem ko sta Max Strus dosegla 14 in Duncan Robinson 10 - vse v četrti četrtini.Miami je v zadnji četrtini premagal Denver s 36-25 in izničil osem točk zaostanka z delnim rezultatom 17-4 na začetku četrtine. Heat so šli na +12 točk, a so morali preživeti pozni nalet Nuggets in zgrešen met za tri točke Jamala Murraya ob sireni.Heat so tako izenačili serijo in prekinili deset tekem dolg domači niz zmag Nuggets v končnici. Postali so tudi prva gostujoča ekipa, ki je zmagala v Ball Areni od 30. marca.Nuggets so s tem porazom zapravili veliko predstavo Nikole Jokića, ki je dosegel največje število točk

To so prvakinje 56. Košarkarskega Superšolarja

Premagale Poljsko, jutri za zaprtimi vrati

Slovenija ostala še brez Aleksandre Krošelj, jutri prva s Poljsko

Prva zmaga Slovenije, Lisec sporoča: "Naš cilj v pripravah niso zmage, saj gradimo igro dan za dnem!"

Organizatorji Evropskega prvenstva v košarki za ženske so odprli prijave za vse, ki bi želeli prispevati svojo podporo vsem udeležencem, hkrati pa pridobiti edinstveno izkušnjo s športnega dogodka najvišje evropske ravni.

Organizacijska ekipa za EuroBasket za dekleta se zavzeto in strokovno spoprijema z zahtevno pripravo na velik ženski športni dogodek, ki bo potekal med 15. in 25. junijem v ljubljanski Areni Stožice. Z veliko ustvarjalnosti, domiselnimi idejami in razumno skromnostjo želijo ustvariti dobre pogoje, tako za tekmovalke, spremljevalce in gledalce zato v svoje vrste kličejo prostovoljce, ne glede na spol in starost, na družbeni položaj ali versko prepričanje, na ekonomsko izhodišče in zaposlitveni status. Organizator v svoje vrste vabi vse, mojstre organizacije, logistike, pomoči željnih pri izvedbi tekmovanj, koordinatorje medijskih aktivnosti in soustvarjalce športnega vzdušja.

Poleg drznih ambasadork Eurobasketa, ki so seveda prve prostovoljke tega turnirja in svojo v

Helios proti uroku domačega terena, oslabljena Krka ne bi šla na počitnice

Košarkarji Cedevite Olimpije čakajo nasprotnika v finalu Lige Nova KBM, v drugem polfinalnem paru se borita Krka in Helios Suns, ki vodi v seriji z 1:0. Nasprotnika se bosta pomerila še četrtič v tej sezoni v domžalski športni dvorani, košarkarji Helios Suns pa v domači dvorani še niso uspeli premagati Krke.    Liga Nova KBM POLFINALE 2. tekma TOREK, 23. maj 20:00 Helios Suns - Krka (Sportklub) Še devetič v sezoni se bosta pomerili ekipi Helios Suns in Krke, po zmagi v Novem mestu bodo Domžalčani v domači dvorani lovili napredovanje v finale Lige Nova KBM, kjer bo tudi letos nastopila Cedevita Olimpija. Varovanci Dejana Jakare so odlično igrali v prvem polčasu ter si ustvarili dovolj visoko prednost, da so prvo tekmo v polfinalni seriji dobili s 75:81. Dejan Jakara, trener Helios Suns: "Pomembna tekma za obe ekipi, zato je kar koli napovedovati nehvaležno. Smo v prednosti ene zmage, a to pomeni da bo Krka morda se bolj sproščena. Krke doma letos sploh še nismo premagali. N

Aleš Pipan ni več trener Laščanov

Hopsi dobili štajerski obračun, Vasilić in Besedić vzela stvari v svoje roke

Hopsi nadaljujejo z novim trenerjem

22. Pokal spar bo prvič v Mariborski dvorani Lukna

Ilirija presenetila Helios, Škofjeločani do zmage v Laškem

Olimpija šokirala celo Ligo ABA, Miro Alilović dokazal, da zna in zmore

Košarkarji Cedevite Olimpije so se v torek v stoženski dvorani na drugi tekmi polfinalnega niza končnice AdmiralBet Lige ABA premagali Partizan Mozzart Bet z rezultatom 95:83. Z zmago so izenačili rezultat v zmagah v seriji, za tretjo tekmo pa se polfinalni niz seli v Beogradu. Cedevita Olimpija se veseli izredno pomembne zmage na drugi tekmi polfinalnega niza končnice AdmiralBet Lige ABA. Pred več kot 9.000 navijači v Areni Stožice so varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića slavili zmago z rezultatom 95:83, z uspehom pa so izsilili odločilno tretjo tekmo v Beogradu. Slednja bo prihodnji torek v Štark Areni, ura tekme pa zaenkrat še ni določena. Energični Ljubljančani so dvigali vzdušje v domači dvorani že vse od prve minute tekme. V prvem polčasu so moštvo Partizana držali blizu in si konec prvega polčasa priigrali prednost desetih točk. V drugem polčasu so Zmaji s suvereno igro prednost le še povečali in jo držali vse do konca tekme. Najbolj razigrani med izbranci Mira Alilo

Na Gorenjskem so se odločili: trener ostaja

Članka ekipa Gorenjske gradbene družbe je v letošnji sezoni stopila še stopničko više od vseh prejšnjih, ko je kar praviloma višala letvico uvrstitev na različnih tekmovalnih frontah. V sezoni 2022/23 je bil GGD Šenčur prvič v zgodovini kluba v polfinalu državnega prvenstva – liga Nova KBM, kjer je bila z 2:0 v zmagah boljša Cedevita Olimpija. Prav tako so bili Ljubljančani boljši v polfinalu pokala Spar, kjer je bil GGD Šenčur leta 2018 celo v finalu. Zgodovinsko gledano bo za večno ostala nepozabna tudi sezona v regionalni ABA 2 ligi, kjer so člani vpisali štiri zmage in devet porazov, a nekaj od njih tudi na račun neizkušenosti ekipe. Kot praviloma velja, resda gre za košarkarski rek, za uspehi stojijo igralci, za neuspehi pa trenerji, pa je pomemben del na poti k uspešni sezoni prispeval 42-letni Miljan Pavković. Glavni trener članske ekipe GGD Šenčur je odraščal v Zaječarju, še danes pa velja za enega najboljših organizatorjev igre v zgodovini ABA lige. Ko je igral za Budučnos

V Olimpiji po novem po italijanskih taktih?

Z zmago nad Avstrijo pred vrati EuroBasketa 2022

Fiba končno pomaga nacionalnim zvezam

Letos brez EP mlajših selekcij, EuroBasket 2022?

Eurobasket 2022 namesto 2021?

Olimpija zmagala in ohranila upe na nadaljevanje evropske sezone

Cedevita Olimpija je v 13. kolu rednega dela 7DAYS EuroCupa na domačem parketu v Areni Stožice ugnala italijansko zasedbo Umana Reyer iz Benetk z rezultatom 77:73. Z zmago Zmaji še naprej bijejo boj za mesto, ki vodi v končnico tekmovanja! Ljubljanska zasedba je pred živahnimi domačimi navijači v stoženski lepotici v 13. kolu rednega dela 7DAYS EuroCupa na kolena spravila italijanski Umana Reyer iz Benetk in tako dosegla pomembno tretjo zmago na evropskih parketih v tej sezoni, s katero ohranjajo upanje na preboj med najboljših šestnajst moštev v tem evropskem tekmovanju. Zmaji so tokrat slavili zmago s končnim rezultatom 77:73. Privrženci zeleno-oranžne zasedbe pod taktirko Jurice Golemca so videli razgiban obračun z več vzpon in padci, kjer sta se moštvi izmenjavali v vodstvu, na koncu pa so v napetem zaključku bolj trezne glave zadržali domači, ki so se veselili končnega rezultata 77:73. Najboljši strelec v zmagovalnem moštvu je bil tokrat z 20 doseženimi točkami Yogi Ferrell

Cedevita Olimpija brez Matkovića nemočna v Turčiji

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo na obračunu 10. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa doživeli poraz na gostovanju pri turški ekipi Frutti Extra Bursaspor (93:111). Ljubljanska Cedevita Olimpija je v sredo na gostovanju v Turčiji doživela osmi poraz v tej sezoni v 7DAYS EuroCupu. Turški kolektiv Frutti Extra Bursaspor je prekinil niz šestih zaporednih zmag izbrancev glavnega trenerja Jurice Golemca v zadnjem obdobju in Zmajem prizadejal prvi poraz v koledarskem letu 2023. V dvorani Tofas Spor Salonu je bil rezultat 111:93 za domačine. Na zmagovalne tirnice se bodo košarkarji Cedevite Olimpije skušali vrniti v Areni Stožice, kjer bodo v soboto ob 19.00 na dvoboju 15. kola AdmiralBet Lige ABA gostili košarkarje Splita in skušali zabeležiti deveto zaporedno zmago v tem tekmovanju. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo na vstopnice.olimpija.com. V Turčiji je bil za košarkarje iz Ljubljane usoden zadržan začetek tekme, domačini pa so si v tem obdobju že priigrali prednost 18 točk

Izjemna Olimpija premagala vodilnega! "Resnično smo potrebovali to zmago!"

Velika smola Olimpije: za dalj časa ostali brez Zorana Dragića

Iz Amerike v Fenerbahče k Radu Trifunoviču

Javor ga je izključil, bo Teodosić jutri vendarle igral?

Crvena zvezda že menja trenerja!

Šok za Barco: Mirotić poškodovan

Kje bomo naslednjih pet let gledali in evropski pokal Evroligo?

"Telemachovi uporabniki boste lahko še naslednjih pet sezon spremljali elitno evropsko klubsko košarko na programih Sportkluba. United Media, vodilna medijska družba v jugovzhodni Evropi, in Euroleague Basketball sta namreč podpisala novo petletno pogodbo. Ekskluzivni prenosi dveh najmočnejših evropskih klubskih tekmovanj, evrolige (Turkish Airlines EuroLeague) in evropskega pokala (7DAYS EuroCup), bodo v Sloveniji naslednjih pet sezon na programih Sportkluba, ki ga v svojih programskih shemah predvaja Telemach Slovenija," sporoča Telemach Slovenija. Najboljši košarkarski klubi v Evropi (Real Madrid, Barcelona, Anadolu Efes, Panathinaikos, Olympiakos …) in regiji (Cedevita Olimpija, Partizan, Crvena zvezda …) so zagotovilo za vznemirljive boje v eni najbolj priljubljenih športnih panog tako v Sloveniji kot v svetu. »Zelo ponosni in veseli smo, da bomo Telemachovim uporabnikom še naprej nudili vse najboljše, kar premore evropska košarka, tudi prenose najuspešnejšega slovenskega koš