Gorica skočila na tretje mesto
Objavljeno Aug 03, 2015

V tretjem kolu državnega prvenstva je Gorica ustavila nalet Krke, ki bi se z morebitno zmago lahko po točkah izenačila z vodilnim Mariborom. Gorica je z zmago 2:1 skočila na tretje mesto.

Novogoričani so kljub vsem težavam sestavili spodobno ekipo, ki že nakazuje, da lahko marsikomu zagreni življenje. Po porazu v Ljubljani so premagali Rudar, tokrat pa še Krko v gosteh in imajo že šest točk ter so tik pod vrhom lestvice. Na drugi strani je Krka pri zmagi, porazu in neodločenem izidu.

Novomeščani in Novogoričani so v prvem polčasu pokazali kar dinamično predstavo. Domači so nekoliko konkretneje začeli in si priigrali nekaj polpriložnosti, eden nevarnejših strelov pa je bil tistiDenisa Mojstroviča v 24. minuti z 20 metrov. V tem obdobju so tudi Primorci prišli do svojih obetavnih akcij, ki pa so se končale s preslabimi streli.