Prvi poraz Slovenije v pripravah
Objavljeno Aug 05, 2015

Slovenija se je še enkrat pomerila z Avstralijo, a tokrat po dolgo izenačenem boju visoko izgubila z 51:66.

Četa Jureta Zdovca je v dveh dneh odigrala še drugo tekmo proti izbrani vrsti Avstralije. Za razliko od prvega dvoboja v Laškem sta tokrat obe reprezentanci precej bolj zavzeto zaigrali v obrambi že od prvega piska sirene, v napadu pa nobeni ekipi igra ni stekla. Prva četrtina se je tako končala z rezultatom 10:12, pri Sloveniji je bil prvi strelec s tremi točkami Žiga Dimec. Slovenci so si boljši rezultat zapravili z znova slabim izvajanjem prostih metov (2/8), Avstralci pa s sedmimi izgubljenimi žogami.

Gostitelji so bolje odprli drugih deset minut, predvsem po zaslugiAlena Omića (na koncu tekme 15 točk in 12 skokov) pa so povedli z 19:14. Avstralci so kasneje ulovili priključek in celo povedli s tremi točkami, a je bil izid minuto pred polčasom po košu in dodatnem prostem metu kapetana Jureta Balažića poravnan na 25:25. Sledil je še koš Klemna Prepeliča, a je v zadnjih sekundah s trojko odgovorilAdam Gibson (27:28).