Slovenija zanesljivo do zmage
Objavljeno Sep 07, 2015

Slovenija se v tekmi za biti ali ne biti pomerila z Gruzijo in zasluženo slavila z 79:68.

V obeh reprezentacah so pred tekmo veliko govorili o pomembnosti dvoboja, za nobeno stran poraz ni bil sprejemljiv. V prvih minutah se je takšna miselnost na parketu tudi poznala, žoga je na obeh straneh le stežka šla skozi obroč, a borbenost igralcem ni bilo za očitati, igrala se je zelo čvrsta obramba.

Po polovici prve četrtine je bil tako na semaforju izpisan rezultat 5:5, nato pa je pet zaporednih točk prispeval Klemen Prepelič, po košu kapetana Jureta Balažića pa je Slovenija povedla s 14:9 in selektorja Gruzije prisilila na prvo minuto odmora. A to ni zaustaviločete Jureta Zdovca, na tem prvenstvu z oddaljenosti strelsko razpoloženi Miha Zupan je poskrbel za 17:11.