Prva zmaga zmajev
Objavljeno Sep 21, 2015

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 4. kroga lige Ebel premagali dunajsko ekipo Vienna Capitals s 5:2 (2:1, 1:1, 2:0).

Ljubljanski hokejisti so novo sezono začeli spodbudno, s točko doma proti Beljaku in drugo na gostovanju v Szekesfehervarju. Danes so imeli priložnost, da nabiranje točk nadgradijo še s prvo zmago v sezoni, kar se je na koncu uresničilo; z dobro in borbeno ter učinkovito predstavo so prvič v sezoni prišli do treh točk naenkrat.

Začetek je bil za domače zelo dober. Po nekaj minutah enakovredne igre so v 45 sekundah med sedmo in osmo minuto dosegli dva gola in postavili temelje za nadaljevanje; najprej je zadel Aleš Mušič, že v naslednjem napadu pa je bil iz bližine uspešen Žiga Pešut. Nalet domačih bi lahko kronal še Andrej Hebar, a je bil vratar David Kickert ob njegovem prodoru boljši. Ljubljančani so se dobro branili tudi ob igralcu manj, zelo dober vtis prvega dela pa so nekoliko pokvarili pičle tri sekunde pred koncem, ko so Dunajčanom dovolili znižanje.