Berić neupravičeno videl rdeče
Objavljeno Oct 02, 2015

Slovenski nogometaši v 2. kolu evropske lige niso bili najbolj razigrani. Robert Berić je na gostovanju St. Etienna pri Laziu dobil rdeči karton, Tim Matavž in Gregor Balažic sta bila na dvoboju Augsburga in Partizana zamenjana po prvem polčasu, Ažbeta Juga ni bilo v postavi Sportinga, Josip Iličić pa ni igral za Fiorentino.

V skupini G Evropske lige je St. Etienne Roberta Berića po remiju v prvem kolu tokrat doživel poraz v Rimu pri Laziu z 2:3. Eden ključnih trenutkov je bila izključitev slovenskega reprezentanta v 33. minuti, ko je zaradi udarca s komolcem prislužil rdeči karton. Posnetek je pokazal, da do udarca ni prišlo namenoma, a sodniki so menili drugače.

Francozi so na gostovanju v večnem mestu sicer hitro povedli po podaji iz kota, toda Ogenyi Onazi,Wesley Hoedt in Lucas Biglia so nato priigrali zmago domačim. Na drugi tekmi skupine, v kateri po novem vodi Lazio, je Dnjepr s zmago pri Rosenborgu z 1:0 prišel na drugo mesto.