Dobra tretja četrtina ni bila dovolj za Krko
Objavljeno Oct 02, 2015

Košarkarji Krke so na svoji uvodni tekmi lige ABA klonili na gostvanju v Podgorici.

Košarkarji Krke so v prvem krogu lige ABA gostovali v Podgorici, kjer so nazadnje zmagali pred 14 leti. Na težkem gostovanju v dvorani Morača so tudi tokrat ostali praznih rok.

Budućnost je že na začetku pokazala, da Novomeščane v Morači čaka vse prej kot lahko gostovanje. Povedla je s 3:0, nakar je Krka odgovorila z dvema košema, Črnogorci pa so hitro vzeli vajeti igre v svoje roke. V šesti minuti so vodili z 10:4, do 10. minute pa razliko povečali na 22:10, kar je bil tudi izid prve četrtine. Novomeščanom ni nič kaj bolje šlo na začetku drugih 20 minut. V 13. minuti je semafor kazal že 29:12, ob koncu 20 minute pa je bilo 42:28.

Vendar se gostje niso vdali. V tretji četrtini so začeli lov za Budućnostjo, iz minute v minuti pa so ji bili bližje. V 27. minuti jeStefan Sinovec zadel za 46:47, v 28. minuti pa je Suad Šehović s štirimi točkami svoji ekipi spet priigral prednost z 51:46, Aleks Marićpa je zadel za 53:49. Šehović je v zadnjih sekundah tretje četrtine dodal še tri točke in Budućnost popeljal na 56:54.