Krka v zadnji sekundi ugnala Partizan
Objavljeno Oct 25, 2015

Košarkarji Krke so v zaključku tekme s trojko v gosteh premagali Partizan s 70:69 (18:20, 43:34, 54:56), Union Olimpija pa je v 7. kolu lige ABA izgubili z Budućnostjo s 63:67 (20:15, 34:42, 47:54).

Po dveh zaporednih porazih v ligi Aba in ne prav vedremu vzdušju v klubu je za Krko zmaga proti Partizanu sredi Beograda, začinjena s trojko iz sredine igrišča za slavje s 70:69, pravi obliž na rane in odlična popotnica v pokal Fiba, ki se začenja prihodnji teden.

Krka je imela tokrat dva junaka. Prvi je brez dvoma Mirko Mulalić (19 točk), ki je s trojko z desetih metrov dobesedno v zadnji sekundi tekme poskrbel za zmago, drugi pa prvi strelec tekme Jure Lalić, ki je dosegel 21 točk, od tega 13 v drugem polčasu, in ki je večino drugega dela držal Novomeščane v igri za preobrat.

S tretjo zmago se je Krka odlepila iz spodnjega dela razpredelnice, v naslednjem krogu bo gostila MZT Skopje, pred tem pa jo čaka še uvod v pokal Fiba proti portugalskemu Portu. V skupini sta še nemški Frankfurt in nizozemski Leiden.

Krka se je nekajkrat vrnila v igro za presenečenje; v uvodu po zaostanku 2:11, nato v tretji četrtini, potem ko je Partizan prišel do 13 točk prednosti (41:28), ter na koncu, ko so imeli gostitelji naskok 63:60.