Članek
Nova objava
Objavljeno Mar 30, 2015

 

HP

 

 

Brskam po svoji preteklosti, iščem vzroke in jih ne najdem.

 

 Spomin mi uide na 6. 3.2013, ko sem se predzadnjič slišala s svojo materjo, po  telefonu mi je povedala: » Pote bodo prišli…«

 

8.3.2013, okoli 15. U re, tik  preden bi odšla po svoja otroka v OŠ in v vrtec, mi je na vrata hiše  pozvobila množi ca.   

 

Jecljajoč vodja preiskave, Naumovski,  ki je  v mojo hišo vstopil narepenčen in izprsen, čitajoč  Nalog za hišno preiskavo….

 

Seveda sem odprla vrata,  reklča naj vstopijo…. nič mi ni bilo jasno…..

 

Naumovski  s svojo četico vstopi v hiši in prične z branjem.

 

Odredbe za hišno preiskavo. Nič mi ni bilo jasno.  V svoji dnevni sem se sesedla in pretreseno brala črke na papirju. Tema. Odredba za osebno preiskavo. Odredba za preiskavo osebnega vozila…. Tema…

 

 

Na hodniku je stala četica sz Naumovskim na čelu , svojo aktovko je potisnil pred vrata naše shrambe. Vsakič kasneje ko sem želela po vodo v shrambo mi je Naumovski sledil, seveda mi ni bilo jasno nič….popolnoma nč.

 

V mojo  lastno hišo sem spustila skupino  osebkov.  Bivši sodelavci, osebek aza katerega sem velikoo slišala a ga še nisem nikoli videla. Zdaj je bil glavni.

 

Ne vem, če je bila  skupina izbrana naključno, mislim da ni bila, zraven je bila kot priča  trgovka iz bližnjega Špara…. Za bruhat….. in še ena ženska iz  bližnjega vaškega okolja…. Moj Bog!!!!!!  Kje  jih najdejo????

 

 

Vzela sem si čas. Odredbo sem prebrala. V njej našla laž za lažjo in jih glasno komentirala. Baje naj bi mi lažni »oškodovanec« kupil  osebni avto  vsaj tri leta preden sem ga spoznala. Moj bog. Ali ne obstajajo uradne evidence kot so RISK  in LISK????

 

 

Če se vrnem v leto 2009, ko sem MČ spoznala, mi je lastna mati povedala , da jo je neka gospa za katero je skrbela proti plačilu opozorila , da je MČ ČUDAK. Tega takrat nisem razumela. Tega nisem razumela..žal… mož moj opropsti ker sem te prtegovorila….

 

Niti, ko je  m MČ 18.3.2009 prišel z mojo mamo v porodnišnico v Lj in se ponudil da bi bil boter mojemu komaj rojenemu sinu.

 

Neumna kot noč sem to ponudbo sprejela, ne vedoč da podpisujem pogodbo s Hudičem….

 

 Slabe 3 mesece po rojstvu otroka sem se poročila.

 

2010 sem diplomirala.

 

2011 sva z možem odprla podjetje. Istega leta sva od MČ kupila stanovanje, ker revež ni bil več spodoben skrbeti zanj. Vse mi je bilo preveč. Na stanovanje je bil subjektivno vezan. Želel si je da bi ga imel njegov krščenec.   In jaz sem  moža prepričala v nakup zaradi lokacije. Nekoč sem tam pod tistim blokom hodila v svojo prvo službo. In ker mi je bil kraj tako všeč sem si želela, da bi imela tam  svoje mini stanovanje. Po toliko letih se je vse poklopilo. Če bi se res…

 

Moj Bog, kaj bo temu sledilo.