



Slovenija, se kot članica zveze NATO, zavestno vključuje v realizacijo nove vojaške doktrine za zaščito pred "Rusko agresijo". V ta namen je, iz svojega pomorskega arzenala v obrambne namene, aktivirala tri morske mine. Vrednost obrambne investicije je znašala pičlih 20.000 EUR. Izvirna rešitev, zaščite slovenskega akvatorija pred agresorskimi ruskimi podmornicami, je bila deležna odkrite pohvale generalnega sekretarja zveze NATO.
V primeru potrebe, ima Slovenija po podatkih katastra v rezervi še sedem neeksplodiranih morskih min in letalsko bombo. Letalska bomba, kot protipodmorniško ubojno sredstvo, ni najbolj primerna, zato se intenzivno razmišlja o nakupu protipodmorniškega lovca-bombnika tipa Lockheed P2V (P-2). Letala Pilatus PC-9M Hudournik, ki so v sestavi zračne komponente obrambe Slovenije, za tovrstne naloge namreč niso primerna.To velja za vseh 6 letal!
...
Novo območje mora biti dovolj prostorno
Novo odlagališče je od trenutnega oddaljeno okoli pol milje, je na globini od 19 do 21 metrov in je odmaknjeno od plovnih poti večjih ladij. Prav tako je ustrezno veliko, da bo med minami razmik in v primeru, da katera eksplodira, ne bo verižne reakcije.
Sicer je v našem morju - po podatkih katastra neeksplodiranih ubojnih sredstev - še sedem morskih min in letalska bomba...
Veča na povezavi: V Strunjanskem zalivu premikajo morske mine
...
PS.: Blog objavljam v upanju, da ga ne bo odkrila ruska obveščevalna služba, saj so v njem občutljivi podatki o obrambni strategiji, količini ubojnih sredstev in celo lokaciji morskih min.
Jun 13, 2014