
Milan Zver (SDS), Alojz Peterle (NSi), Franc Bogovič (SLS), Romana Tomc (SDS) in Patricija Šulin (SDS), slovenski evroposlanci iz skupine Evropske ljudske stranke, so v pismu Junckerju med drugim opozorili, da so slovenski evroposlanci, ki sodijo v to skupino, osvojili pet od osmih slovenskih sedežev v Evropskem parlamentu in da jih skrbi proces nominiranja komisarja iz Slovenije.
Izrazili so obžalovanje, da vlada ni prepoznala pomembnosti tega položaja za Slovenijo in ni predlagala samo enega kandidata iz politične opcije, ki je zmagala na evropskih volitvah, oz. da Alenka Bratušek pri nominiranju ni poslušala niti zmagovalca slovenskih državnozborskih volitev. Na listi so zdaj kandidati, ki so na teh volitvah skupaj osvojili 20,2 odstotka glasov.
Hkrati jih skrbi, da so na listi kandidatov "večinoma evroskeptični kandidati". Izrazili so mnenje, da si Slovenija zasluži sposobnega proevropskega kandidata, ki uživa široko podporo med državljani Slovenije, še piše v pismu, objavljenem na spletni strani SDS-a.
Kaj pa njihovo mjenje o Tisa?
B. R.
Ali EU parlament skrbi mnenje slovenskih volilcev? Ali je samo US>NATO>EU policy fact?
Želim vam srečno sobivanje z Erjavcem!
ps.: Tudi poročila o nadzoru nad premoženjskim stanjem predsednikov parlamentarnih strank, ki jih je sprejel prejšnji senat KPK-ja, so bila po njegovih besedah zakonita, zato pričakuje, da bo vrhovno sodišče to potrdilo.
V pogovoru je Štefanec spregovoril tudi o uveljavljanju protikorupcijske klavzule v pogodbi s finsko Patrio. KPK se s to zadevo ne ukvarja, a se mu zdi, da je bil pogoj za uveljavitev ničnosti pogodbe več kot izpolnjen. Je pa treba upoštevati vse morebitne okoliščine in posledice, je dejal Štefanec, ki se boji, kakšen bi bil izplen države pri uveljavitvi klavzule.
ADF DE Lacus
Aug 03, 2014