
Mediteranski inštitut za monitoring v okviru projekta »Znanja za prihodnost« organizira poletne taborje v Mediteranskem edukacijskem centru Pinesta pri Novigradu.
Naš center se razprostira na 40.000 m² tik ob morju, ima kapaciteto 460 ležišč in deluje neprenehoma od leta 1960. Poleg učilnic in športnih terenov v centru ponujamo tudi ambulanto, ki jo vodi zdravnik in medicinska sestra.
Kot edini ponudnik organiziramo tečaj za izpit za čoln za najstnike, ki vključuje praktični del in delavnice varne vožnje, sidrenja in pristajanja – najkritičnejših momentov, kjer pogosto prihaja do poškodb plovil. Cilj tega projekta je, da mladi tekom letovanja pridobijo nova znanja in v prihodnosti, čez dve leti, opravijo še izpit za Mornarja motorista, kar predstavlja poklicno kvalifikacijo in jim širi možnosti za delo. Poleg tega bodo aktivno preživeli deset počitniških dni v okolju morske klime.
Izvedba tečaja za voditelja čolna poteka v našem Mediteranskem ekološkem centru Pinesta pri Novigradu. Leta 2018 smo prvič organizirali projekt Navtična akademija, ki ga bomo ponovili tudi v letu 2025. V okviru projekta zagotavljamo nastanitev, prehrano, predavanja, učbenike, navtične karte, pribor za navigacijo, poligone za šolanje in plovila za izvedbo praktičnega dela pouka.
Teoretični del izobraževanja zajema predpise in mornarska dela, motoroznanstvo, pravila o izogibanju trčenju na morju, zavarovanje plovil ter pomembnost asistence za plovila.
Praktični del vključuje mornarske veščine, varno vožnjo v luki, izplutje, vožnjo, sidrenje in pristajanje.
Naš inštitut je v okviru asistence za plovila razvil novo aplikacijo, ki omogoča sledenje plovil v realnem času, klic v sili, komunikacijo s centrom za asistenco ter medsebojno komunikacijo. Aplikacija vključuje tudi redna vremenska poročila, opozorila na nevarnost, pomoč in nasvete v realnem času preko mobilnih telefonov, SMS sporočil, e-pošte, VHF in GDMS (več informacij na: Emergensea Nautical App).
V primeru, da bi se kot sponzor ali donator vključili v naš projekt Navtične akademije, vam ponujamo možnost, da teoretični del, ki zajema zavarovanje in registracijo plovil, predstavi vaš predstavnik ali pa vas v okviru predavanj predstavi naša strokovna ekipa.
Za sredstva naprošamo iz dveh razlogov. Prvi je relativno visok strošek pripomočkov za praktični del pouka, kot so lastno ali najeto plovilo, motor, VHF in GDMS postaje ter računalniška oprema. Drugi razlog je, da kvaliteten praktični pouk zviša ceno vpisa v projekt, kar za marsikoga predstavlja oviro.
V primeru, da se vključite kot sponzor, bi lahko znižali ceno vključitve v projekt po osebi. Kot donatorji pa bi prispevali sredstva, da bi omogočili vključitev v projekt mladostnikom, ki si tega ne morejo privoščiti.
Prav tako bi bili hvaležni za donacijo rabljene računalniške opreme. V primeru sodelovanja vas bomo navedli kot sponzorje na naših spletnih straneh in v okviru izvajanja Navtične akademije.
Več o Mediteranskem inštitutu za monitoring si lahko preberete na:
Dec 09, 2024