NBA: Nurkić protiv Garze u njegovoj najboljoj utakmici sezone

Jusuf Nurkić je teren napustio nakon samo 25 minuta igre zbog šest faulova.

(Patria) - Sinoć je NBA parketima bilo je ponovo jako zanimljivo, a na teren su izašle većina ekipa. Za nas je svakako najzanimljivija utakmica iz Minnesote gdje su Timberwolvesi ugostili Portland Trail Blazerse. To je bila prilika da na terenu vidimo naša dva NBA igrača, za domaće Luku Garzu i Jusufa Nurkića u ekipi gostiju.

Garzin tim bio je uspješniji i upisao pobjedu rezultatom 113 – 106. Oba naša igrača su imale dobre partije, a to se posebno odnosi na mladog Garzu koji se bori za svoju poziciju u timu Minnesote. Garza je na terenu proveo 13 minuta i upisao 14 poena (5/5 šut iz igre, 3/4 sa linije slobodnih bacanja) čemu je dodao dva skoka i jednu ukradenu loptu. Ovo je njegov drugi najefikasniji učinak ove sezone, nakon što je postigao 16 poena u
novogodišnjoj noći.

Jusuf Nurkić je teren napustio nakon samo 25 minuta igre zbog šest faulova. Za to vrijeme naš najbolji košarkaš imao je učinak od 10 poena, 8 skokova, 3 asistencije, 3 blokade i jednu ukradenu loptu.

Kod domaćin najefikasniji je bio Anthony Edwards sa 32 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Rudy Gobert je dodao 17 poena i 12 skokova. Taurean Prince 11 poena.

Kod gostiju najefikasniji su bili Damian Lillard sa 27 poena, 4 skoka i 6 asistencija i Jerami Grant sa 26 poena, 5 skokova, jednom asistencijom i tri ukradene lopte.

Nakon ove utakmice Minnesota je na omjeru od 18 pobjeda i 21 poraz, a Portland ima 19 pobjeda i 18 poraza.