PRIJEDOR Rudar i Željo podijelili bodove, mreže mirovale

Na početku drugog poluvremena dvije sjajne šanse imao je Resić, ali u oba navrata odlično je intervenisao raspoloženi Šćekić.

SARAJEVO, (Patria) - Zaista je nevjerovatno da je današnja utakmica 26. kola m:tel Premijer lige BiH između Rudara i Željezničara okončana bez pogodaka, uzimajući u obzir koliko je bilo prilika na obje strane.

Meč je bio otvoren od samog početka. Već u šestoj minuti malo je nedostajalo da gosti iz Sarajeva povedu, Subašić je sjajnim šutem iskosa pogodio stativu.

Zatim je uslijedio period u kojem su Prijedorčani imali bolje prilike. Prvo je Amoah izblokiran u dobroj šansi u 17. minuti, da bi sedam minuta kasnije isti igrač propustio realizovati nešto što je teže ne iskoristiti, kada je promašio prazan gol nakon perfektnog dodavanja Mandića u peterac.

Štilić je potom bio u izglednoj prilici, ali na vrijeme je istrčao Šćekić i spriječio Željinog veterana da uputi udarac.

Jakupović je zamalo kaznio nepažnju Željine odbrane u 38. minuti kada je istrčao sam ispred Bendera, ali vratar gostiju odlično interveniše i spašava vlastitu mrežu.

Ubrzo nakon toga Subašić je ponovo u dobroj poziciji, ali šalje loptu pored gola Rudara.

Blizu pogotka Rudar je bio u 70. minuti, kada Jakupović pogađa prečku nakon snažnog udarca.

Novu stopostotnu šansu imao je Željezničar tri minute prije kraja, Zec je iskosa istrčao pred Šćekića, ali šutirao pored gola domaćih.

Zatim je i Mandić imao sjajnu šansu, ali ostalo je 0:0. Rezultat koji neće mnogo značiti nijednoj ekipi…

Rudar – Željezničar 0:0

Gradski stadion u Prijedoru. Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk).

RUDAR: Šćekić, Zekanović, Sadiku (Danilović), Pavlović, Marmat (Burazor), Redžić, Hodžić (Kulenović), Marić, Jakupović, Amoah (Santos), Mandić.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Cocalić, Kosorić, Blažević (Malić), Mekić, Hajdarević (Bekrić), Subašić (Vučenović), Štilić, Resić (Ćerimagić), Hodžić (Zec).