KRAJ Bosna i Hercegovina je u četvrtfinalu Eurobasketa

Naša reprezentacija nije iskoristila prvu priliku za četvrtfinale, a poražene su od Slovenki 91:81

SARAJEVO, (Patria) - Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine od 18 sati igra meč za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva protiv Hrvatske.

Razvoj susreta pratite na stranicama Patrije uživo

Q1

Meč BiH - Hrvatska je počeo, prvi napad ima reprezentacija Hrvatske.

-2 Prvi poeni poeni postignuti su sa linije za slobodna bacanja, da bi kod 2:1, Delić postigla tri poena, a Hrvatska uzvratila šutom za dva, pa je trenutno 5:3 za Zmajice.

-5 Hrvatska vodi 11:5 nakon serije od 8:0, selektor Bosne i Hercegovine traži prvi time out.

Četiri minute do kraja Hrvatice vode 14:8 i izgledaju samouvjerenije. Ali Jones na s ponovo vraća na minus četiri.

-3 Nakon slobodnih bacanja Anđele Delić BiH se primakla na 12:14 i odigrale loš napad, pa je Hrvatska otišla na plus 5. Ipak, uspjele smo se vratiti serijom 4:0 i sada je time out zatražila klupa Hrvatske kod rezultata 17:16 za njihovu selekciju.

-1 Šesdeset sekundi do kraja rezultat je 18:18, a naša reprezentacija ima napad. Ipak, nakon tri uzastopna šuta Zmajice nisu povele. Ostalo je 37 sekundi i Hrvatice kreću u napad. Tri sekunde prije kraja Jones je izborila prekršaj i pogodila polovično. Na kraju prve četvrtine naše košarkašice vode 19:18.

Q2

Na početku druge četvrtine obje selekcije nisu iskoristile prvi napad, pa je rezultat nepromijenjen.

-8 Hrvatska je postigla jedan koš u nastavku i vodi 20:19, dok Zmajice imaju manjih problema s realizacijom napada i šutem.

-7 Bacanjima Cvitković Hrvatice su povećale prednost na 22:19.

-6 Marica Gajić je odličnim prodorom smanjila prednost Hrvatske, ali ona je ponovo plus tri nakon pogođenog šuta za tri poena. Nakon prekršaja sviranog za Hrvatsku selektor Lojo dobio je tehničku grešku. Sudije pomalo počinju svirati diskutabilne odluke. Sada je 27:21 za Hrvatsku.

-4 Za više od pet i pol minuta reprezentacija Bosne i Hercegovine postigla je samo dva poena. Čini se da je Zmajicama druga četvrtina problematična, ali rezultat je još u egalu. Hrvatska vodi 29:22.

-3 Serijom od četiri poena Džombete Bosna i Hercegovina smanjila je prednost Hrvatske na tri poena.

-2 Hrvatice trojkom vraćaju +6, a imat će i dva bacanja. Čini se da je Jones prilično indisponirana u ovoj utakmici, malo ta joj polazi za rukom, pa Hrvatska ima plus sedam i napad.

-1 Nikolina Babić pogađa tricu za BiH i smanjuje na pet razlike: Hrvatice imaju nova bacanja, a sudije im sviraju faul za svaki kontakt.

24 sekunde prije kraja klupa BiH traži time out, a Hrvatice imaju tri poena prednosti.

Kraj prvog poluvremena, Hrvatska vodi rezultatom 36:33. Naše košarkašice su i pored loše druge četvrtine zadržale egal, pa se nadamo boljoj igri u nastavku.

Q3

Počelo je drugo poluvrijeme koševima Jones, kojim je Bosna i Hercegovina nakratko smanjila na jedan razlike, ali Hrvatice pogađaju u napadu koji je uslijedio. Marica Gajić ponovo smanjuje na jedan razlike.

-7 Obje selekcije napravile su po nekoliko tehničkih grešaka, ali Hrvatice vode 40:37.

-5 Ista meta isto rastojanje, Jones i Cvitković su pogađače i sada je ponovo minus tri za BiH.

- 4 Koševima Gajić i Džombete Bosna i Hercegovina prišla je na poen zaostatka za Hrvatskom.

-3 Jones pogađa iz prodora i imat će slobodno bacanje. Nakon serije 7:0 Bosna i hErcegovina vodi dva poena razlike.

- 1 Bosna i Hercegovina vodi 52:49 pedesetak sekudni do kraja.

Nakon tri četvrtine košarkašice Bosne i Hercegovine vode rezultatom 52:50 i polako dižu ritam svoje igre. Jones je podigla nivo svoje igre pa je sada najefikasnija igračica BiH sa 14 poena i isto toliko skokova. Slijede je Babić i Džombeta sa po 10 koševa.

- 9 Bosna i Hercegovina je povisila prednost na plus četiri razlike.

- 6 Nakon razmjene trica rezultat je 57:56, Hrvatice peomašuju, a Jones pogađa tricu za 60:56.

Na pet i pol minuta Hrvati traže time out, blizu smo konačnog raspleta, nadamo se da će Zmajice putovati u četvrtfinale.

-4 Jones pogađa tricu, Dojkić uzvraća, ali onda Babić pogađa još jednu tricu i BiH je na plus 8.