Sarajevo se vratilo na lidersku poziciju, Englez presudio Želji na Koševu

Željezničar je u sredini tabele, sa sve manjim izgledima za izlazak u Evropu.

(Patria) - Pobjedom protiv ljutog gradskog rivala Željezničara, fudbaleri Sarajeva vratili su se na čelo fudbalske Premijer lige BiH.

Bordo tim poveo je u 37. Minuti golom odličnog Engleza Matthiasa Fanima, da bi na 2:0 povisio Jasmin Mešanović, nagon greške odbrane Željezničara i asistencije Aleksandra Pejovića u 45. Minuti.

Fanimo se ponovo upisao u strijelce odlično izvedenim slobodnjakom u 61. minuti.

Nešto ranije, Semir Štilić nije iskoristio penal, tačnije odbranio je golman Sarajeva Vladan Kovačević.

U 72. minuti na 3:1 smajio je Luka Juričić.

U nastavku je bilo mnogo šansi pred oba gola, ali mreže se više nisu tresle.

Nakon lošeg otvaranja drugog dijela sezone, Sarajevo je prokockalo devet bodova prednosti i za kratko ostalo bez prvog mjesta, međutim nakon današnje pobjede vraćaju se na čelo sa dva boda ispred Borca.