Borac rutinski protiv Slobode

Do kraja poluvremena ostalo je 0:0.

(Patria) - Borac je u drugom kolu m:tel PLBiH na svom terenu savladao Slobodu rezultatom 2:0.

Meč je počeo otvoreno s obje strane. S starta utakmice izdvajaju se prilike Ziljkića na jednoj i Mujagića na drugoj strani.

U 26. minuti opasna kontra Tuzlaka. Huseinović je povukao napad, uposlio Tomaševića koji je lošom završnicom upropastio dobru akciju gostiju.

U 30. minuti, Zakarić je ubacio iz kornera i pronašao Vranješa koji loše šutira glavom.

U nastavku Borac je zaigrao konkretnije, a u 58. minuti to je krunisao Lukić pogotkom za 1:0. Konačan rezultat od 2:0 postavio je autogolom Mujkić u 83. minuti susreta.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Danilović, Ćosić, Dujaković, Brtan, Lukić, Vranješ, Milojević, Ziljkić, Zakarić

SLOBODA: Golubović, Jusić, Beganović, Husejinović, Herić, Tomašević, Kadrić, Predragović, Mujkić, Maksimović, Mujagić.