Majstorija Štilića za pobjedu Plavih nad Tuzlom

U 87. minuti gosti su tražili penal nakon prekršaja u šesnaestercu, ali sudija se nije oglasio, do kraja je ostalo 1:0.

SARAJEVO, (Patria) - U 22. kolu BHT PLBiH, Željezničar je savladao Tuzla City sa 1:0 na Grbavici. Željo je dobro otvorio meč. Veselinović i Štilić su imali dobre prilike, ali odbrana Tuzle je sjajno reagovala.

Domaći su imali više od igre, gosti su prijetili iz kontri, a takva jedna situacija je viđena u 32. minuti, ali Šarčević se nije najbolje snašao u završnici akcije. Do kraja prvog poluvremena Željo pokušavao da ugrozi gostujući gol, ali odbrana Tuzle je djelovala sjajno i na odmor se odlazi sa 0:0.

U nastavku slavlje na Grbavici. U 50. minuti Štilić sjajnim golom iz slobodnjaka dovodi Želju u vodsto od 1:0, a prethodno je Kostić zaradio drugi žuti karton i isključenje. Nakon gola prijete gosti preko Ubiparipa u 60. minuti ostalo je 1:0. Lendrić je imao sjajnu priliku u 78. minuti, ali Fejzić brani.

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Kosorić, Ramović, Štilić, Alispahić, Sadiković, Veselinović, Lendrić, Ikić.

FK Tuzla City: Fejzić, Kostić, Arežina, Šarčević, Kulović, Hadžanović, Hasanović, Nukić, Leković, Ubiparip, Morris.