Osim nema čarobni štapić, Željezničar poražen u Bijeljini

Loše je utakmica na Gradskom stadionu u Bijeljini počela za Željezničar.

(Patria) - Fudbaleri Željezničara u 20. kolu BH Telecom Premijer lige poraženi su na gostovanju u Bijeljini kod Radnika rezultatom 1:0. Ni Amar Osim nije uspio zaustaviti crnu seriju “Plavih”, pa je ovo za Željezničar čak šesti uzastupni ligaški poraz.

Loše je utakmica na Gradskom stadionu u Bijeljini počela za Željezničar. Vedran Kjosevski u 4. minuti pogriješio je prilikom ispucavanja, što koristi Velibor Đurić i pogađa za vodstvo Radnika sa pola terena (1:0).

No, rano primljeni pogodak nije poremetio Željezničar. Držali su sve konce u igri, a do izjednačenja su mogli već u 7. minuti. Sinan Ramović proigrao je Anela Šabanadžovića, koji šutira, ali uz pomoć Radovića, Lučić uspjeva odbraniti taj udarac. Igrači Željezničara tražili su penal jer je prilikom udarca Šabanadžovića lopta pogodila u ruku Radnikovog defanzivca, ali se Goran Paradžik nije oglasio.

U 11. minuti Željezničar je imao novu veliku priliku. Ponovo je po desnoj strani Radniku probleme napravio Sinan Ramović, koji dodaje do Mladena Veselinovića, čiji udarac brani Mladen Lučić. Domaći su zaprijetili u 36. minuti, ali udarac Irfana Hadžića bio je i suviše loš da bi se ugrozio gol Željezničara. U 43. minuti pokušao je Mladen veselinović iz slobodnog udarca, ali brani mu Lučić. Potom je u samom finišu prvog poluvremena Zec vrebao dobru šansu, ali je izblokiran u posljednji čas.

U nastavku susreta dosta slabiji ritam igre. željezničar je uglavnom imao loptu u svojim nogama, ali gosti iz Sarajeva nisu imali rješenja u zadnjoj trećini terena. U 63. minuti Enes Sipović je glavom šutirao iznad gola Radnika. Potom je u 71. minuti veliku priliku imao Dženan Zajmović. Krpić ga je pogodio u glavu, a Željin rezervista pogađa samo spoljni dio mreže. U 85. minuti susreta ponovo se u prilici našao Dženan Zajmović, ali opet pogađa spoljni dio mreže. Do kraja susreta, veliku priliku imao je Siniša Stevanović, koji se našao u sjajnoj šansi, ali mu je Mladen Lučić odbranio.

Radnik 1:0 Željezničar (Đurić 4’)

FK Radnik: Lučić, Radović, Simonović, Sušić, Popara, Hairilahović, Peco, Hadžić, Maksimović, Đurić, Šubert.

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Sipović, Bogičević, Šabanadžović, Hajdarević, Ramović, Veselinović, A.Zec, Krpić.