Mlada reprezentacija BiH slavila ubjedljivu pobjedu protiv Švicarske

ZENICA, (Patria) - U osmom kolu kvalifikacija za EURO 2019. godine, mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Trening centru u Zenici savladala Švicarsku sa 3:0.

Prvi su zaprijetili Švicarci u trećoj minuti, no udarac Domgjonija sjajno brani Trkulja. U 13. minuti velika šansa za našu selekciju, Menalo je pogodio stativu.

Igrala se 20. minuta kada se zatresla mreža Švicaraca, a majstorski pogodak za vodstvo naše selekcije, postigao je Ermedin Demirović.

Nakon toga još par prilika za izabranike Vinka Marinovića. Najizgledniju je imao Kuzmanović u 26. minuti. U 24. minuti Amer Gojak sjajno šutira iz slobodnog udarca, golman Baumann odbija loptu, a najsnalažljivi u šesnaestercu gostiju bio je ponovo Demirović za vodstvo Zmajića od 2:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo puno uzbuđenja i na odmor se odlazi sa vodstvo Zmajića od 2:0.

Prvu priliku u nastavku imao je Gojak, koji je lijepo šutirao sa vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola. Pomenuti fudbaler je atraktivno pokušao u 54. minuti, međutim Baumann brani njegov udarac.

U 77. minuti novi duel Gojaka i Baumanna, golman Švicarske opet izlazi kao pobjednik. Igrala se 86. minuta, kada je Hamza Čataković pogodio za 3:0, samo minut nakon što je ušao u igru.

U finišu meča, naša reprezentacija je umrtvila igru i tako upisala šesti trijumf u ovim kvalifikacijama.

Zmajići su prvi na tabeli sa 18 bodova, pet više od Portugala i šest više od Rumunije, uz dvije utakmice više. Večeras međusobni duel igraju Portugal – Rumunija, nakon čega će neke stvari biti jasnije, pred finiš kvalifikacija.