Težak poraz Sarajeva od Atalante: Pavlovićeva mreža zatresla se osam puta

SARAJEVO, (Patria) - Fudbaleri Sarajeva doživjeli su težak poraz u revanš meču drugog pretkola Evropske lige. Atalanta je postigla osam golova, od čega pet već u prvom poluvremenu.

Prvi pogodak gosti iz Bergama postigli su već u 5. minuti. Korner je izveo Gomez koji je direktno šutirao u gol, Pavlović je samo legao na gol-liniji, lopta je pogodila stativu, a nakon odbijene lopte Palomino je glavom poslao u mrežu za vodstvo Atalante 1:0. Golovi su se samo nizali. U samo nekoliko minuta mreža golmana Pavlovića zatresla se nekoliko puta.

Peti gol gostiju bio je zapravo autogol Ahmetovića koji je poslao loptu u Pavlovićev gol. Navijači koji su u velikom broju došli na stadion Asim Ferhatović Hase nisu krili bijes zbog rezultatskog debakla, a glavni krivac bio im je Pavlović.

Drugo poluvrijeme donosi nova tri gola u 51. 70. i 87. minuti za konačnih 8:0.