Sarajevo poraženo na startu nove sezone od Radnika

Prvu veliku priliku na meču imali su domaći u šestoj minuti, Hadžić je izašao sam pred Pavlovića, ali je šutirao pored gola iz izgledne situacije.

BIJELJINA, (Patria) - U prvom kolu Premijer lige BiH Radnik je u sjajnom meču u Bijeljini sa 2:1 savladao Sarajevo.

U prvih 20-ak minuta igre Radnik je znatno opasniji, pobjegli su domaći u tri navrata gostujućoj odbrani, ali nisu uspjeli matirati Pavlovića. Ipak, u 28. minuti Mekić sjajnim udarcem dovodio Radnik u vodstvo od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak duela, Radnik otvara prilikom. Glišić je odlično šutirao u 53. minuti, ali lopta odlazi pored gola. U 54. minuti Musemić pravi totalnu ofanzivu i u igru uvodi Ahmetovića umjesto Mustafića.

Igrala se 70. minuta, kada se ofanziva Bordo timu isplatila, a nakon sjajne akcije strijelac je bio Handžić.

Veliko slavlje domaćim donosi Đelmić pogotkom u 90. minuti za 2:1, a to se ispostavilo kao i konačan rezultat meča, u kojoj su oba tima prikazala sjajnu igru i zaslužuju sve pohvale.