Nogometaši Sarajeva savladali Banants i prošli u drugo pretkolo Evropske lige

SARAJEVO, (Patria) - Sarajevo je osiguralo plasman u 2. pretkolo Evropske lige nakon što je i na stadionu Asim Ferhatović Hase savladalo Banants sa 3:0.

Iz kornera je u 31 minuti ubacio Velkoski, odbrana Banantsa je zaspala, a Mujakić sa linije peterca nogom posprema loptu u mrežu za 1:0.

Pitanja oko prolaska u drugo pretkolo izabranici Husrefa Musemića su riješili u 37. minuti, gol je postigao Ahmetović.

Armenski tim je najbolju šansu u prvom dijelu imao u 41. minuti, Peltier je prošao Mujakića, našao se sam ispred Pavlovića, preostalo mu je samo da loptu pošalje u mrežu, međutim šutirao je pored gola.

Prvo poluvrijeme okončano je sigurnim vodstvom bh. predstavnika.

U 68. minuti Musemić je u vatru bacio Resića koji je imao 20-ak minuta da pokaže potencijal koji posjeduje. Pet minuta poslije ulaska u igru uspio je postići majstorski gol.

Bordo tim će u drugom pretkolu igrati protiv Fiorentine ili Atalante, a definitivnu odluku UEFA će donijeti u petak.

Sarajevo – Banants 3:0 (Mujakić 31’, Ahmetović 37’, Resić 73’)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledaoca: 10.000. Sudija: Jose Guilherme Aguiar. Žuti kartoni: Mustafić(Sarajevo) Stanojević, Sibo(Banants)

Sarajevo: Pavlović, Pidro(od 81. Stanojević), Hebibović, Mujakić, Adukor, Šišić(od 68. Resić), Mustafić, Halilović, Velkoski, Rahmanović, Ahmetović(od 74. Handžić).

Banants: Aivazov, Jovanović, Peltier, Bareghamyan, Kpodo, Udo, Ayvazyan, Wal(od 46. Krasić), Stanojević(od 66. Melkonyan), Petrosyan, Sibo.