Džumhur nakon pobjede: Plasman među 25 najboljih igrača svijeta, idemo dalje!

ANTALIJA, (Patria) -  Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur osvojio je ATP turnir u Antaliji. On je danas u finalu bio bolji od Francuza Adriana Mannarina. Rezultat po setovima bio je 2:1.

Džumhur je pobjedom u Antaliji došao do treće titule na ATP turnirima.

„Treća ATP titula u karijeri, prva na travi, plasman među 25 najboljih igrača svijeta! I to na mjestu gdje je 2011. godine osvojena jedna od prvih titula u karijeri, tada na Futures razini...“, napisao je Džumhur na svoj zvaničnoj Facebook stanici, nakon pobjede u Antaliji.

„Idemo dalje, još jače i još bolje. Hvala svima na podršci!“, dodao je, prenosi agencija Patria.

Najbolji bh. teniser će na startu trećeg Grand slam turnira 2. jula u Wimbledonu igrati protiv Nijemca Maximiliana Marterera. Džumhur se prošle sedmice nalazio na 30. mjestu ATP listi najboljih tenisera svijeta, dok Marterer zauzima 49. poziciju.