PRVA UTAKMICA Želji na Grbavici u finalu Kup-a značajna prednost

Revanš naredne srijede

U prvom meču finala Kupa BiH Željezničar je sa sigurnih 2:0 savladao Krupu i tako stekao kapitalnu prednost pred revanš. Slično kao i u polufinalnom duelu protiv Slobode Admir Adžem je napravio nekoliko izmjena u odnosu na ligaške mečeve, tako su od prve minute zaigrali Anel Šabanadžović i Saša Kajkut.

Slobodan Starčević je pomalo iznenadio postavkom jer je njegov tim igrao sa tri štopera u posljednjoj liniji te isturenim Lazarom Marjanovićem i Nusmirom Fajićem. Plavi su od prve minute preuzeli terensku incijativu prvenstveno zahvaljujući defanzivnoj taktici gostiju. Većih uzbuđenja nije bilo sve do 21. minute. Domaći su oduzeli loptu na centru, Dženan Zajmović je proigrao Stojana Vranješa koji ubacuje u sredinu, ali je Saša Kajkut sa nekoliko metara promašio, tačnije požrtvovano je reagovao Stefan Nikolić.

Nakon te prilike Krupa je uspjela uspotaviti ravnotežu na terenu, obje ekipe su izvele po nekoliko prekida, međutim nije bilo situacija vrijednih spomena. Željezničar je do vodstva stigao u 36. minuti zahvaljujući grešci Jovana Kutića. Goran Zakarić je šutirao sa vrha kaznenog prostora, lopta je gostujućem golmanu ispala iz ruku, a poklon je iskoristio Zajmović. Iako utakmica nije bila gruba i agresivna sudija Dragan Petrović je u prvom dijelu pokazao četiri javne opomene, a tri su dobili domaći kartoni. Do manjeg koškanja na terenu došlo je u 44. minuti, Daniel Graovac je u skoku faulirao Nusmira Fajića, Petrović nije ništa svirao, domaći su nastavili sa igrom te su u nastavku izborili korner što je izazavalo revolt kod gostiju koji su tražili da se izbaci lopta. Na startu drugog poluvremena slična slika onoj iz prvog poluvremena: terenska incijativa i jalovi napadi domaćih.

Prva ozbiljnija prilika u 57. minuti. Zakarić je uspio nadskočiti Aleksandra Vukotića i proigrati Kajkuta koji iskosa sa desne strane slabo šutira te je Kutić bez problema uhvatio loptu. U 65. minuti Plavi su udvostručili prednost. Danas odlični Adi Mehremić je ubacio sa lijeve strane, a lijep gol glavom postigao je Daniel Graovac. Tri minute kasnije uzdah na Grbavici, ali u gostujućem taboru.

Nikola Dujaković je sa vrha kaznenog prostora oštro šutirao u sami čošak, međutim njegov udarac je izblokirao Mehremić. U posljednjih 15-ak minuta Krupa se otvorila u namjeri da postigne važan gol u gostima. Ipak, rezultatskih promjena nije bilo. Ostalo je 2:0, iako je rezervista Asim Zec u 90. minuti mogao postići treći gol, ali je lopta otišla zamalo iznad prečke. Revanš susret se igra naredne srijede u Krupi na Vrbasu sa početkom u 17 sati.