Loša utakmica na Grbavici: Željo i Sloboda razočarali u prvom susretu

Revanš je na Tušnju za sedam dana.

U prvom susretu nedostojnom polufinala Kupa BiH Željezničar i Sloboda su na Grbavici pred oko 3.000 gledaoca odigrali 0:0.

Admir Adžem u odnosu na prethodne utakmice značajno izmiješao karte, od prve minute priliku su dobili Anel
Šabanadžović, Kemal Osmanković, Saša Kajkut i debitant Andrej Modić. Slavko Petrović nije pravio značajne promjene,
Pericu Ivetića koji nema pravo nastupa u Kup takmičenju je zamijenio Aleksandar Lazevski.

U izuzetnom lošem prvom poluvremenu gosti su bili nešto aktivniji sa nekoliko opasnih šuteva, ali je Vedran Kjosevski
bio na mjestu. Problem za domaće je predstavljala i povreda Sinana Ramovića već u 7. minuti umjesto kojeg je u igru
ušao Ivan Crnov.

Nakon ubačaja sa desne strane iz poluvoleja sa 10-ak metara šutira Amer Bekić, a Kjosovski brani. Uslijedio je period
igre bez ritma i šansi. Prvu, kakvu-takvu priliku domaći su propustili u 33. minuti, šut Glavom Daniela Graovca je
završio pored gola.

U naredne tri minute Sloboda prijeti dva puta. Dino Rustemoviće ja ostao sam nakon kornera, međutim šutira pored
gola. U 37. minuti brzonogi Darko Todorović se oslobađa Adija Mehremića, šutira, Kjosevski je ponovo na visini
zadatka.

Prvo poluvrijeme je završeno je opasnom situacijom u gostujućem kaznenom prostoru. Stojan Vranješ je iz prekida oštro
centrirao, Azir Muminović je bio nesiguran, pokušao je Crnov, ali su gosti otklonili opasnost.

Željezničar je od starta drugog poluvremena ubrzao svoju igru. U 47. minuti Vranješ nakon kornera nije uspio ubaciti
loptu u mrežu. Deset minuta kasnije Adžem u igru ubacuje Jovan Blagojević. U 63. minuti najbolja prilika za domaće.
Muminović brani dobar šut Zakarića, a odbijenu loptu u gol nisu plasirali Osmanković i Kajkut koji su zasmetali jedan
drugom.

Sloboda je zaprijetila u 76. minuti. Borislav Terzić se ubacio po desnoj strani uputio opasan centaršut u sredini, ali tamo nije bilo njegovih saigrača.

Adžem je u 77. minuti napravio rijetko viđen potez. Crnova koji je u igru ušao početkom utakmice je zamijenio Dženan Zajmović.

Upravo je Zajmović imao narednu priliku za domaće nakon što je dobro šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali je lopta otišla zamalo pored gola.

Pokušavali su Plavi do kraja zabiti pobjednički gol, ipak promjena nije bilo pa je ostalo početnih 0:0.