Sarajevo nastavilo pobjednički niz, Bordo ekipa u sjajnom raspoloženju dočekuje derbi

Fudbaleri Sarajeva su stigli do pete uzastopne pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Bordo momci su sa 4:2 na Koševu savladali Mladost iz Doboja kod Kaknja i tako na sjajan način najavili gradski derbi protiv Željezničara u narednom kolu. Ono što svakako može radovati sve ljubitelje bordo boje, jeste i da se Said Husejinović nakon dugo vremena našao u startnoj postavi i odmah je postigao gol.

Sarajevo je od samog starta meča krenulo sa napadima. U 28. minuti izabranici Husrefa Musemića dolaze do prednosti. Lijepu akciju domaćih u gol je pretvorio Elvis Sarić.

Samo nekoliko trenutaka kasnije gosti su stigli do izjednačenja. Abid Mujagić je ubacio sa desne strane, lopta stigla do druge stative, gdje se najbolje snašao veteran Bojan Regoje koji je matirao Bojana Pavlovića za 1:1.

Ipak, do kraja prvog poluvremena domaći su ponovo uspjeli doći do vodstva. Stanojević je šutirao, lopta je pogodila stativu i onda, u pomalo komičnoj situaciji, se odbila od golmana Velića u mrežu Mladosti za 2:1.

U nastavku je Bordo momcima trebalo šest minuta da dođu do novog gola. Mersudin Ahmetović je upsolio Saida Husejinovića, a ovaj pogađa gornji desni ugao Velićevog gola.

U 77. minuti nadau Mladosti vraća Haris Dilaver koji je matirao Pavlovića udarcem sa bijele tače.

Ipak, tri minute kasnije Krste Velkoski pogađa za konačnih 4:2 i petu uzastopnu premijerligašku pobjedu za ekipu Sarajeva.