Historija bh. tenisa: Džumhur uspješniji od Bašića

Dugo smo čekali na historijski duel bh. tenisera u polufinalu nekog ATP turnira, ali nažalost samo je jedan mogao da ode u finale. Damir je zasluženo došao do pobjede, no mogli smo itekako uživati u

Damir Džumhur danas je u bh. okršaju u polufinalu ATP turnira iz serije 250 u Moskvi savladao Mirzu Bašića sa 6:0, 7:6.

Dugo smo čekali na historijski duel bh. tenisera u polufinalu nekog ATP  turnira, ali nažalost samo je jedan mogao da ode u finale. Damir je zasluženo došao do pobjede, no mogli smo itekako uživati u sjajnom tenisu kojeg su prezentovali naši najbolji igrači.

U finalu će Džumhur igrati protiv boljeg iz duela Mannarino - Beranakis i ima priliku da osvoji drugu ATP titulu u karijeru, a zanimljivo da je i do prve stigao u Rusiji, tada je slavio u St. Petersburgu.

Džumhur je prije turnira u Rusiji bio plasiran na 38. mjestu ATP liste, a plasmanom u finale stigao je do 32. pozicije.

Ukoliko u sutrašnjem finalu savladala boljeg iz polufinalnog duela između trećeg nositelja Francuza Adriana Mannarina i Litvanca Ricardasa Berankisa imat će 1.411 bodova što će biti dovoljno za 31. mjesto na ATP listi.

Bašić je plasmanom u polufinale ATP turnira u Moskvi napredovao za čak 51 poziciju.

Prije ovosedmičnog velikog uspjeha Bašić je bio pozicioniran na 209. mjestu na ATP listi, a već naredne sedmice bit će na 158. poziciji.