Historija ispisana u Kolnu: Vardar je novi prvak Evrope!

Vardar je poveo sa 11:10, da bi PSG do kraja poluvremena postigao dva pogotka i na odmor otišao s prednošću 12:11. Interesantno, to je bilo prvo vodstvo Parižana na utakmici, ali dovoljno za miran odl

Rukometaši Vardara su večeras savladali PSG sa 24:23 i tako postali novi prvaci Evrope!

Vardar je poveo sa 11:10, da bi PSG do kraja poluvremena postigao dva pogotka i na odmor otišao s prednošću 12:11. Interesantno, to je bilo prvo vodstvo Parižana na utakmici, ali dovoljno za miran odlazak na pauzu. Vardar početkom drugog poluvremena uzvraća serijom 4:1 i stiže do vodstva 15:13, nakon čega je konstantno bio u prednosti sve do 52. minute kada je PSG poravnao rezultat (21:21).

Najveću prednost u drugom poluvremenu Vardar je imao u 44. minuti kada je bilo 20:17. PSG je imao napad za vodstvo, ali je Timur Dibirov presjekao loptu i realizovao kontranapad za vodstvo Vardara 22:21. Potom je Borozan pogodio za 23:21, nakon čega su Makedonci prokockali i napad za +3 u 58. minuti.

U 59. minuti, Vardar je bio u napadu a Luka Karabatić je napravio prekršaj zbog kojeg je dobio dva minuta isključenja. Vardar je imao igrača više, a Dibirov je u posljednjoj minuti promašio zicer za +2. Narcisse je sedam sekundi prije kraja pogodio za 23:23, a onda je Vardar nakon time-outa došao do pobjede. Junak utakmice bio je Ivan Čupić koji je u posljednjoj sekundi pogodio za titulu prvaka Evrope! Najefikasniji igrač Vardara i utakmice bio je Dibirov sa sedam postignutih pogodaka, dok su Cindrić i Borozan postigli po tri gola, a Čupić i Dušebajev po dva. U PSG-u je najviše pogodaka zabio Nikola Karabatić (5), a pratili su ga Hansen (4), Abalo, Narcisse, Remili (3)...

Treba istaći i da su na obje strane briljirali golmani Thierry Omeyer i Arpad Šterbik, koji su i u velikom finalu pokazali svoju klasu.