Sarajevo slavilo u Tuzli, Zrinjski i Željezničar podijelili bodove

Fudbaleri Sarajeva su se revanširali tuzlanskoj Slobodi za poraz rezultatom 3:0 od prije 20-ak dana i u drugom kolu Lige za prvaka slavili rezultatom 0:2. Ovom pobjedom izabranici Mehmeda Janjoša su ”anulirali” remi sa Radnikom na Koševu od prije četiri dana.

Prvu i jedinu šansu u prvom dijelu je imalo Sarajevo, ali je Ahmetović u 36. minuti susreta loše šutirao. Sarajevo je povelo u 55. minuti susreta. Šut Duljevića je odbio Hadžić, a na pravom mjestu se našao Hebibović, koji je doveo goste u vodstvo.

Duljević je pokušao u 63. minuti susreta, ali je ostalo 0:1. Do kraja je Sloboda pokušavala doći do izjednačenja, ali nije uspjela već je Sarajevo postiglo i drugi pogodak.

U posljednjim trenucima susreta, Elvis Sarić je iz slobodnjaka matirao golmana Hadžića za veliku pobjedu kluba sa Koševa. Dodajmo da je u sudijskoj nadoknadi kod domaćeg sastava pocrvenio Mehmedagić.

U siromašnoj fudbalskoj predstavi pred oko 5.000 gledaoca pod Bijelim brijegom Zrinjski i Željezničar su derbiju 2. kola doigravanja za prvaka BiH odigrali 0:0.

Utakmica je sasvim očekivano donijela dosta borbenosti i zalaganja fudbalera obje ekipe, ali opći dojam je da su Plemići i Plavi odigrali daleko ispod svojih mogućnosti.

Prvo poluvrijeme je donijelo dosta taktičkog nadmudrivanja sa obje strane. U uvodnim minutama lopta je bila nešto više u posjedu gostiju, izveli su preko Zebe dva kornera koje je domaća odbrana raščistila bez problema.

Ostatak prvog poluvremena protekao u jalovoj terenskoj incijativi domaćih. Izabranici Slavka Petrovića su odlično stajali na terenu te Plemići nisu imali prostora da razvijaju svoje napade ili kreiraju neku ozbiljnu priliku.

Na prvi šut u okvir gola čekalo se do 32. minute, udarac Tonija Jovića glavom sa 10-ak metara bez problema je zaustavio Vedran Kjosevski.

U finišu prvog dijela po jedna poluprilika na obje strane. Ognjen Todorović se predugo namještao na desnu nogu u 42. minuti, pa je njegov pokušaj izblokirala gostujuća odbrana. Na drugoj strani, Zajko Zeba je lijepo uposlio Miroslava Stevanovića, ali je bh. reprezentativac u izglednoj poziciji umjesto da šutira tražio Ivana Lendrića, pa je Matija Katanec loptu izbio u korner.

Nastavak je počeo nešto dinamičnije, Zrinjski je više napdao, ali prvu dobru situaciju su kreirali gosti. Goran Zakarić je na lijevoj strani kombinovao sa Zebom koji je u sredini tražio Lendrića, ali je loptu u posljednji tren izbio Katanec.

U 58. minuti Jasmin Mešanović je sa 20-ak metara šutirao po sredini gola, Kjosevski je bio siguran.

Narednih 15-ak minuta proteklo je bez većih prilika, loptu su imali domaći, ali uzbuđenja pred golom gostiju nije bilo.

Sprona situacija viđena je u 76. minuti, Semir Kerla je intervenisao ispred Todorovića na samoj ivici kaznenog prostora, domaći su tražili faul, sudija Ognjen Valjić je pokazao da se igra nastavi te je isključio nekog od pomoćnika Blaža Sliškovića.

Protestvovali su domaći u 84. minuti, ovaj put Valjić je ignorisao duel Kerle i Mešanovića. Veliku šansu u 91. minuti imao je Mešanović koji je iz dobre pozicije mlako šutirao te Kjosevki nije imao problema da zaustavi njegov udarac.